sposób na cellulit

Cellulit to odwieczny wróg gładkiej i jędrnej skóry. Kobiety nie tylko te, które mają problemy z wagą borykają się z pomarańczową skórką. Na szczęście mamy odpowiedni sposób na cellulit i nie zawahamy się go użyć!

Cellulit czyli pomarańczowa skórka

Pomarańcza ma nierówną skórkę. Im mniej gładka, tym słodszy owoc. Spoglądając na skórę kobiet skupiamy się raczej na jej wyglądzie. Cellulit to widoczne nierówności skóry spowodowane tkanką tłuszczową. Jej nieprawidłowe rozmieszenie tworzy fałdy skóry, które najbardziej są widoczne na udach, biodrach, pośladkach, kolanach czy ramionach. Dla kobiet to miejsca dość problematyczne, szczególnie w okresie letnim, kiedy możemy zaprezentować się w stroju kąpielowym czy w skąpych ubraniach. Pomarańczowa skórka to nie tylko problem kobiet otyłych ale także bardzo szczupłych osób. Nawet gwiazdy przyznają się do tego, że mają cellulit. Jedną z przyczyn powstawania cellulitu możemy szukać przy nadmiaru estrogenów.

Sposób na cellulit

Idealna figura nie zawsze oznacza skórę gładką niczym jedwab. Nawet osoby, które utrzymują szczupłą sylwetkę i mają wysportowane ciało mogą mieć problem z pomarańczową skórka. Ale spokojnie, na wszystko znajdzie się właściwe rozwiązanie. Piękna skóra wcale nie musi być tylko sennym marzeniem. Mamy skuteczny sposób na cellulit, który pozwoli uzyskać nam gładkie i jędrne ciało, bez żadnych nierówności i grudek. Sekret tkwi w endermologii. To pierwotna metoda reakcji blizn, która szybko zyskała uznanie w terapiach wyszczuplających i antycellulitowych. Idealnym sposobem na cellulit jest masaż podciśnieniowy, który wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg polega na założeniu kombinezonu, przylegającego ściśle do ciała. Następnie specjalną głowicą wykonywany jest masaż, z uwzględnieniem miejsc, gdzie występuje cellulit. Głowicą przesuwa się po ciele, co powoduje pobudzenie warstw skóry. Endermologia aktywizuje produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki masażowi możemy skutecznie zredukować pomarańczową skórkę, bez względu na jej stopień i źródło pochodzenia. Skóra odzyskuje sprężystość i staje się jędrna. Założenie bikini czy szortów przestaje być problemem.

Endermologia nie tylko na cellulit

pomarańczowa skórka

Zabieg endermologii najlepiej wykonywać seriami. Najbardziej skuteczna będzie seria około 15 zabiegów, w postaci masażu skóry. Już po trzech zabiegach można zauważyć poprawę wyglądu skóry. W połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrową dietą możemy liczyć na jeszcze lepsze efekty. Endermologia sprawdza się nie tylko jako sposób na cellulit ale także na urazy ścięgien, mięśni czy stawów. Z zabiegów tego typu często korzystają osoby zawodowo uprawiające sport. Kobiety w ciąży czy chorzy na nowotwory powinni unikać masażu podciśnieniowego. W razie wątpliwości co do skorzystania z metody, warto skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Katarzyna Antos