skora-odwodniona

Czy zauważyłaś że Twoja skóra jest ostatnio sucha, cienka i prześwitują przez nią naczynka krwionośne? Być może zdziwiłaś się również, że jej pory są mniej widoczne niż zawsze, skóra ciała jest szorstka i chropowata. Twoja skóra jest odwodniona!

Co to znaczy? Codzienny bilans gospodarki wodnej Twojej skóry jest ujemny-traci ona zbyt dużo wody w porównaniu z ilością, którą jej dostarczasz.

Proces ten nabiera szybszego tempa w okresie około menopauzalnym, ale intensyfikują go również warunki klimatyczne, czyli porą zimową-wiatr i mróz, oraz silne promienie słoneczne latem.

Klimatyzacja w zamkniętych pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu, a także nieodpowiednia pielęgnacja naszej skóry przyczyniają się do jej odwodnienia.

eżeli do tej pory myłaś twarz ciepłą wodą i zwykłym mydłem oraz używałaś silnych kosmetyków z alkoholem i kwasami o wysokim stężeniu, a na dodatek często korzystałaś z solarium, porzuć raz na zawsze te złe nawyki.

Zaczynając dbać o właściwe nawilżenie skóry zacznij od wewnątrz, czyli postaraj się dostarczyć swojemu organizmowi co najmniej 1,5-2 litrów wody dziennie.

Odpowiednio nawilżona skóra ochroni nas przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, przyspieszających proces starzenia się skóry oraz wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne, powodujące pieczenie i swędzenie.

Anna J