Seks Seksualna dojrzałość

Seks po 50-tce smakuje lepiej

seks-po-50-tce-smakuje-lepiej

Kobiety po pięćdziesiątce nie uprawiają już seksu? Nic z tych rzeczy! Dopiero wtedy ich apetyt na miłosne igraszki naprawdę rośnie. Dojrzałe kobiety bardzo lubią seks i coraz częściej mają odwagę głośno się do tego przyznać.

Jak kochają pięćdziesiątki

Seks zmienia się z wiekiem. Wraz z upływem czasu kobiety nabierają doświadczenia, nie tylko tego życiowego, ale także łóżkowego. Uczą się zaspokajać swoje potrzeby, coraz lepiej wiedzą, jak reaguje ciało na konkretne bodźce. Eksperymentują, poznają nowe smaki i odcienie seksu. Wreszcie zaczynają rozumieć, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi.

Po pięćdziesiątce zmienia się kobiece ciało, hormony buzują, ale apetyt na seks nie gaśnie. Nie istnieje granica wieku, po której nie wypada kochać się z partnerem. Wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy panie odczuwają większą ochotę na intymne zbliżenia i spełnianie swoich odwiecznych fantazji. Małżeństwa pięćdziesięciolatków często przeżywają drugą młodość. Z kolei singielki angażują się w związki, nawet z mężczyznami dużo młodszymi od siebie.

Magiczna pięćdziesiątka

Kobiety dość późno przeżywają rozkwit swoich seksualnych zainteresowań. Według badań większość pań zaczyna czerpać prawdziwą przyjemność z seksu po 35-tym roku życia. Jednak dopiero około pięćdziesiątki zadowolenie z życia seksualnego jest największe. Dlaczego seks staje się wtedy naprawdę dobry?

M. Witczak

Kobiety po pięćdziesiątce nie uprawiają już seksu? Nic z tych rzeczy! Dopiero wtedy ich apetyt na miłosne igraszki naprawdę rośnie. Dojrzałe kobiety bardzo lubią seks i coraz częściej mają odwagę głośno się do tego przyznać.

Dojrzałe kobiety wiedzą, czego chcą i nie muszą się już wstydzić głośno o tym mówić. Mogą skupić się na osiąganiu przyjemności i czerpaniu czystej radości ze zbliżenia. Są znacznie bardziej doświadczone w sztuce miłosnej i wiedzą jak osiągnąć orgazm. Nie martwią się też o nieplanowaną ciążę.

Seks do późnej starości

Nie warto rezygnować z aktywności seksualnej na żadnym etapie życia. Seks to także zdrowie! Osoby, które w dojrzałym wieku wciąż lubią miłosne igraszki są o wiele bardziej zadowolone z życia, mają lepsze samopoczucie i pozytywny stosunek do siebie.

Seks wpływa też pozytywnie na związek. Pary, które mimo wieku chętnie chodzą ze sobą do łóżka, rzadziej myślą o rozwodzie, są zadowolone ze wspólnego życia, czują się dłużej młodo i sprawnie.

Seks w każdym wieku może być fantastyczny. Jednak po raz kolejny potwierdza się stare, piękne powiedzenie: kobieta jest jak wino – im starsza, tym lepsza. Podobnie jest właśnie z seksem!

M. Witczak

Komentarze (10)

elle@elle

9 lat temu

Mnie sie wydaje,ze 50 letnia kobieta ma juz ulozone zycie rodzinne, i nie wypada jej szukac kochanka tylko dlatego ze hormony buzuja,co innego w stalym zwiazku ,ale zwiazek podstarzalej matrony z mlokosem jest wybaczcie dla mnie niesmaczny,trzeba panowac nad popedem ,tym przeciez roznimy sie od zwierzat

Mindi

11 lat temu

Myślę, że artykuł jest bardziej o większej świadomości i umiejętności ciszenia się pewną sferą. Z tą ochotą jest różnie. Wpływa na nas stan zdrowia, zmęczenie, stresy ale też hormony. Dlatego jeśli nas coś niepokoi powinno się zrobić badanie poziomu hormonów.

filodendron

11 lat temu

Mej ,jeszcze za młoda jesteś na takie rzeczy 🙂 To sie zaczyna po pięćdziesiątce ,ale jeszcze trochę później 🙂

mejgosia

11 lat temu

Juz gdzieś o tym pisałam! I chyba jestem wyjątkiem na powiedzenie : im starsza tym lepsza, bo ja właśnie przygasłam! Jakoś nie mam ochoty, ani sił, no czasami raz na dwa, trzy tygodnie mam takie przebudzenia, ale nie częściej! A może dlatego,że do pięćdziesiątki mi jeszcze brakuje? No to czekam na tą ochotę! 🙂

Mindi

11 lat temu

Poczytałam i teraz czekam żeby to sprawdzić 🙂 Tak, młodzież ma takie wyobrażenie, że w tym wieku ludzie nie współżyją. Mnie się wydaje, że jeśli mamy odpowiedniego partnera to ochota na seks będzie w każdym wieku.

pati25

11 lat temu

Seks po 50-tce…Ależ oczywiście,że tak ! Kobieta zna już swoje ciało,swoje potrzeby.Nie musi niczego się obawiać.
Może skupić się na własnych przyjemnościach i może czerpać samą radość z seksu

Emilly27k

11 lat temu

Moim zdaniem można tylko sobie w tej chwili wyobrazić jak to jest, gdy skończy się 50 lat. Przypuszczam ,że jest to duża zmiana w sferze intymności,ale seks nigdy nikomu nie zaszkodził:)

filodendron

11 lat temu

Gdy kobieta przestaje bać się ciaży czuje się odblokowana i może przeżywać seks jak należy z właściwą przyjemnością. A zresztą sama już dokładnie wie czego chce i głębiej przezywa rozkosz.

drobina

11 lat temu

„Seks w każdym wieku może być fantastyczny. Jednak po raz kolejny potwierdza się stare, piękne powiedzenie: kobieta jest jak wino – im starsza, tym lepsza. Podobnie jest właśnie z seksem!”

Ale poprawiliście mi humor tym artykułem:) Chociaż i tak wiem, że to prawda, prawda i jeszcze raz prawda!!! 😉

Zostaw komentarz