regeneracja-skory-dojrzalej-zabieg-surgen

Każda kobieta pragnie zachować młody wygląd. Niestety, w miarę upływu czasu skóra traci jędrność, staje się zwiotczała i pofałdowana. Procesy starzenia można spowolnić, poddając się zabiegom medycyny estetycznej.

Wizja operacji plastycznej dla wielu osób jest przerażająca. Każda interwencja chirurgiczna niesie ze sobą ryzyko powikłań, toteż dużą popularnością cieszą się zabiegi mało inwazyjne. Jak wybrać właściwy?

Zalety zabiegów Surgen

Zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnej platformy Surgen działają wielokierunkowo. Nie tylko zmniejszają widoczność zmarszczek i odmładzają skórę, ale też zwiększają jej elastyczność. Zabiegi z użyciem platformy Surgen zapewniają natychmiastowy i długotrwały efekt miniliftingu. Na ich korzyść przemawia fakt, iż nie wymagają rekonwalescencji.

Rewolucyjna technologia Energii Hybrydowej

Urządzenie Surgen swoje działanie zawdzięcza rewolucyjnej technologii Energii Hybrydowej. Specjaliści postanowili połączyć właściwości terapeutyczne radiofrekwencji i energii impulsów elektrycznych. Energia Hybrydowa wywołuje mikroablację (termiczną i elektryczną) w naskórku i skórze właściwej. Zabieg z wykorzystaniem aparatu Surgen zapewnia podwójny efekt terapeutyczny. Skóra ulega regeneracji, staje się jędrna i elastyczna. Jednocześnie obserwuje się efekt wypełnienia zmarszczek.

Pierwszy etap zabiegu – radiofrekwencja RF

W przypadku zabiegu z użyciem aparatu Surgen wyróżniamy dwa etapy. Pierwszy wiąże się z wykorzystaniem radiofrekwencji RF, która pozwala wprowadzić mikroigły do warstwy brodawkowatej skóry właściwej w sposób płynny i łagodny. Za sprawą technologii radiowej igły „wtapiają” się w skórę i przenikają do jej wewnętrznych warstw. Równolegle energia RF działa odmładzająco, bowiem przyczynia się do wystąpienia efektu mikroablacji termicznej w tkance podskórnej.

Mikroablacja elektryczna

W drugim etapie wprowadzone wcześniej mikroigły emitują impulsy elektryczne, które wywołują efekt mikroablacji elektrycznej w głębszych warstwach skóry. Energia elektryczna przyczynia się do powstania mikrouszkodzeń w obrębie skóry właściwej. Równolegle wywołuje ona niewielkie stany zapalne, które mają na celu zmobilizować organizm do uruchomienia procesów naprawczych. Opisany proces wykazuje działanie terapeutyczne. Uszkodzona skóra zaczyna się regenerować. W jej obrębie zachodzą korzystne reakcje biochemiczne. Poprawie ulega odczyn skóry, jednocześnie obserwuje się nasiloną produkcję nowego kwasu hialuronowego.

Ekspert SkinClinic