pytania-ktorych-wstydzimy-sie-zadac-cz-1

Są choroby, o których nie mówi się łatwo. Dotyczą one naszej sfery intymnej, spraw związanych z kobiecymi narządami czy libido. Jednak wstyd nie powinien stać nam na przeszkodzie, gdyż nie rozmawiając o problemie tylko go pogłębiamy, a nie sprawiamy, że zniknie.

Mięśnie Kegla to inne określenie mięśni dna miednicy, a w szczególności mięśnia łonowo-guzicznego. Ich nazwa pochodzi od nazwiska lekarza, który opracował zestaw ćwiczeń, które wspomagają ich funkcjonowanie, w znacznym stopniu przyczyniając się do ułatwienia kobietom porodu, a także – w profilaktyce nietrzymania moczu.

Ćwiczenia tej grupy mięśni są niezbędne, by zapobiegać i leczyć inkontynencję.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia są proste i nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Można je wykonywać w pracy, w domu, a nawet w autobusie. Polegają na napinaniu odpowiednich mięśni (niewidocznych dla osoby z zewnątrz) i systematycznym powtarzaniu.

Więcej o ćwiczeniach przeczytasz w naszym artykule: Jak ćwiczyć mięśnie Kegla.

Jak radzić sobie, kiedy toaleta jest daleko?

Naturalnym jest, że w przypadku tak intymnego problemu może pojawić się w Tobie lęk przed publiczną kompromitacją. Wiele kobiet wycofuje się z życia, zawstydzonych myślą, że mogą nieprzyjemnie pachnieć, że nie zdążą do toalety.

Seni Lady