przekwitanie-wazny-czas-dla-kobiety

Przekwitanie to niezwykle ważny okres w życiu kobiety. Ten czas wcale ni musi być powodem zmartwień i strachu, wystarczy, że kobieta zapozna się z tym, co ją czeka.

Menopauza czyli kobiece przekwitanie

Menopauza zwykle pojawia się po 45 roku życia, choć coraz więcej kobiet w dużo młodszym wieku skarży się na dolegliwości charakterystyczne dla menopauzy. Wśród nich obserwuje się uderzenia gorąca, nadmierną potliwość oraz wahania nastrojów. To tylko niektóre z sygnałów przekwitania, czyli okresu, który nie omija żadnej kobiety. Nie oznacza to, że każda z pań przechodzi go według określonych przez lekarzy objawów i stanów. Tak jak jesteśmy wyjątkowe, tak nasz organizm może zareagować na zmiany, które są naturalną koleją rzeczy.

Przekwitanie – ważny okres w życiu kobiety

Przekwitanie to czas wielu ważnych zmian. Najważniejszą z nich jest zahamowanie jajeczkowania. co oznacza, ze kobieta nie może już zajść w ciążę. Wszytko przez zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie wraz z naszym wiekiem. Lata mijają i sprawiają, że ciało oraz jego organy ulegają zmianom. Wpływ na nie ma również nasz tryb życia i przebyte choroby, dlatego menopauza może pojawić się u pań nawet w okolicach 30 roku życia. Przekwitanie to ważny etap, ponieważ zmiany fizyczne oddziałują na myślenie kobiety. Okres ten powinien być jednak czymś pozytywnym. W końcu menopauza nie oznacza utraty kobiecości. Kobieta absolutnie nie powinna obawiać się menopauzy i towarzyszących jej dolegliwości. Niektóre z pań w ogóle nie odczuwają jej objawów, które bywają dość różnorodne. Niektóre mogą być nasilone. Na dolegliwości pomagają zarówno domowe sposoby jak i środki farmakologiczne. Dostępne są nowoczesne metody leczenia, które ułatwiają paniom przejść, przez ten trudny czas.

Rozkwit kobiecości

przekwiatanie-u-kobiety

Choć nazwa przekwitanie raczej kojarzy się negatywnie, ten okres powinien być rozkwitem kobiecości. To najlepszy czas, aby kobieta zadbała o swoje zdrowie i wygląd. Nowa fryzura i odświeżona garderoba sprawią, że będzie wyglądała atrakcyjnie jak nigdy dotąd. Warto więc zadbać o siebie, aby poczuć się lepiej i piękniej. Przekwitanie potraktujmy więc jako drugą młodość i cieszmy się życiem.

Katarzyna Antos