profilaktyka piersi

Każdemu zaburzeniu można zapobiec pod warunkiem, że utrzymujemy równowagę w umyśle, duchu i ciele. Umysł sprawuje największą kontrolę nad ciałem; to, czy jesteśmy wolne od choroby, jest zatem zależne od kontaktu z naszą własną świadomością, od tego, czy jest ona w stanie równowagi. Równowaga w umyśle przenosi się na równowagę w ciele.

Kobiece piersi symbolizują płodność, obfitość, bezpieczeństwo i opiekę. Karmiąc piersią, matka zapewnia dziecku nie tylko pokarm, ale również czułość i poczucie bezpieczeństwa. Karmienie piersią jest przykładem mądrości tkwiącej w naszych piersiach od wieków.

Zarówno jakość, jak i ilość matczynego pokarmu zależą od fizycznej i psychicznej kondycji kobiety. Ilość pokarmu się zwiększa, a jego jakość poprawia, kiedy karmiąca matka jest wypoczęta, dobrze odżywiona i szczęśliwa, kiedy czuje się otoczona miłością i troską męża i rodziny.

W drugiej połowie życia, kiedy zachodzi ogromna potrzeba zmiany*, szczególnie musimy o tym pamiętać. Koszty zanegowania i odrzucenia naszych potrzeb mogą być bardzo wysokie. Tworzenie szczerych, pełnych odwzajemnionej miłości związków, które nas zaspokajają emocjonalnie, dokonywanie świadomych wyborów i decyzji w czasie poświęcanym rodzinie mogą bardzo pomóc w utrzymaniu albo przywróceniu zdrowia piersi.

Taki podzielał czasu i poświęcenie jego części sobie i najbliższym nie jest egoistyczne. W rzeczywistości pozwala nam ono zachować wartości, którymi możemy obdarować męża, dzieci, przyjaciół, współpracowników.

Jeżeli tylko zadbamy o to, by realizowały się nasze pragnienia i marzenia, będziemy lepiej i pełniej współżyły z najbliższym otoczeniem.

www.preetigin.pl