prawidlowy-demakijaz

Kobiety w okresie menopauzy szczególną uwagę powinny zwrócić na dbanie o skórę twarzy. W pielęgnacji skóry istotne jest stosowanie kremów nawilżających, które pozwalają odzyskać skórze równowagę i poprawiają jej nawilżenie, ale kluczem do zdrowej i zadbanej skóry jest również demakijaż. Jego nieprawidłowe wykonanie może przyczynić się do pogorszenia wyglądu skóry.

Większość kobiet przykłada bardzo dużo uwagi do zrobienia makijażu. Zwłaszcza w okresie przekwitania, kiedy chcą zakryć wszelkie niedoskonałości skóry i wyglądać młodziej. Niestety niektóre z nich nie stosują demakijażu na noc. Staje się to przyczyną powstawania zaskórników i nieprzyjemnych wyprysków. Należy zatem pozwolić skórze odpocząć. Jednak robiąc demakijaż należy pamiętać, że on też musi być wykonany dobrze i dokładnie.

Zmywając makijaż wieczorem trzeba zacząć od okolic oczu i powiek. Najlepiej zrobić to płatkiem zwilżonym (nie zmoczonym) wodą i płynem do demakijażu oczu, lub mleczkiem kosmetycznym. Ważne jest, aby nie przecierać powiek gwałtownymi ruchami, tylko położyć płatek i poczekać kilka sekund aż kosmetyki się rozpuszczą. Kiedy już to nastąpi, trzeba przeciągnąć płatek w dół, aby zetrzeć tusz. Potem delikatnymi ruchami (od wewnątrz do zewnątrz oka) należy usunąć resztki makijażu z dolnej powieki.

Skórę twarzy najlepiej oczyszczać płatkami nasączonymi mleczkiem kosmetycznym. Policzki należy zmywać ruchami kolistymi, zaczynając od płatków nosa w kierunku skroni. Podobnie oczyszcza się czoło – ruchami kolistymi od brwi ku nasadzie włosów.

Po zastosowaniu kosmetyków zmywających makijaż, skórę twarzy trzeba przemyć tonikiem. Najlepiej zastosować wszystkie preparaty jednej firmy, ponieważ ich działania będą się uzupełniały. Na koniec należy nałożyć krem nawilżający.

Rano również warto zastosować demakijaż. Nie musi on być już taki staranny, szczególnie w okolicach oczu. Wystarczy tylko zastosować mleczko lub żel, odświeżyć skórę tonikiem i nałożyć krem pielęgnacyjny.

Kobiety w trakcie przekwitania powinny poświęcić szczególną uwagę pielęgnacji skóry poprzez demakijaż. Warto wykonywać go dokładnie i stosować odpowiednie kosmetyki. Przy ich wyborze należy kierować się nie tylko wiekiem, ale również rodzajem skóry. Inne będą bowiem dla skóry dojrzałej wrażliwej a inne dla skóry dojrzałej mieszanej.

Anna Ś