Pikowana kurtka

Pikowana kurtka powróciła do łask. Obecnie można ją kupić w większości sieciówek. To zasługa domów mody, które mocno lansowały tego typu okrycia wierzchnie na wybiegach. Jak nosić pikowaną kurtkę?

Pikowana kurtka może mocno pogrubiać

Pikowana kurtka ma to do siebie, że rodzi kilka problemów. Jeśli pikowanie jest zbyt gęste, może nas bardzo mocno pogrubiać i krępować ruchy. Lepiej postawić na kurtkę składającą się z kilku pikowanych paneli, a nie kilkudziesięciu.

Kiedy pikowana kurtka wygląda tandetnie?

Ponadto pikowana kurtka może wyglądać bardzo tandetnie, zwłaszcza gdy się błyszczy z daleka, jest w dziwnym kolorze, który kojarzy się z latami 90.  Jeśli nie chcesz prezentować się babcinie, postaw na pikowaną kurtkę w matowej wersji. Unikaj tandetnych kolorów, czyli pomarańczy, jaskrawych zieleni, jaskrawych róży czy neonowej zieleni.

Jakiej długości powinna być kurtka?

Pikowana kurtka może wyglądać dobrze, gdy kończy się na wysokości miednicy lub przyjmuje postać płaszcza przed kolano. Unikaj jednak modeli, które w połowie zakrywają pośladki. Takie pikowane kurtki wyglądają babcinie, ponadto skracają sylwetkę i źle komponują się ze spódniczkami oraz sukienkami. Ze spodniami wyglądają w miarę okej, ale nie po to kupujemy okrycie wierzchnie, aby pasowały do dwóch rzeczy z naszej szafy, a do pozostałych już niekoniecznie.

Jak wybrać kurtkę pasującą do twojego stylu?

Pikowana kurtka powinna korespondować z twoim stylem. Jeśli nosisz głównie jeansy, a pod spód zakładasz bluzy lub swetry, to taka o sportowym kroju zda u ciebie egzamin. Gdy natomiast stawiasz na eleganckie sukienki i spódniczki, lepiej wybrać taką kurtkę pikowaną, aby ta także miała bardziej oficjalny charakter. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa taliowanie, które można uzyskać np. poprzez zapięcie dołączonego paska.  Ważna jest także forma samej kurtki. Czasem do pikowania dołącza się ozdobny haft, nadaje on bardziej eleganckiego charakteru temu popularnemu okryciu wierzchniemu.

Szeleszczące kurtki

Wybór kurtki pikowanej stanowi nie lada problem. Bardzo łatwo o takie, które szeleszczą, wyglądają jak ubranie uszyte z materiału wykorzystywanego przy produkcji parasolek. Niektóre wręcz przypominają plastikową folię. Staraj się unikać takich okryć wierzchnich, one zdecydowanie nie wyglądają stylowo.

Jak wystylizować pikowaną kurtkę?

Kurtka pikowana to trudny do wystylizowania element garderoby. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby prezentowała się tandetnie.  Dobrze jest zadbać o nowoczesne dodatki w postaci torebki, kolczyków czy paska, którym podkreślimy talię. Ważny jest także dobór odpowiedniego nakrycia głowy, ten nie powinien być zbyt babciny, podobnie jak rękawiczki. Kurtkę pikowaną warto zestawić też z eleganckimi botkami, bo w duecie z adidasami może dać efekt pani handlującej na bazarze w latach 90.