Medycyna estetyczna Zmarszczki

Pierwsze zmarszczki i mania botoksu

pierwsze-zmarszczki-i-mania-botoksu

Nie chce skupić się na botoksowych twarzach – maskach, niezdolnych do wyrażenia emocji, ba, nawet zwykłego gestu mimicznego. Mówię raczej o tym, że zabieg domięśniowego wstrzyknięcia proteiny botulinowej jest prosty, krótkotrwały i bezbolesny. Bywa nawet nazywany zabiegiem lunchowym. Dlatego właśnie botoks do wielka pokusa dla rzeszy osób.

W dzisiejszych czasach argumenty mówiące o naturalności i piękna dojrzałości nie znajdują już tak wielu zwolenników, jak kiedyś. To przecież nasz wygląd w największej mierze determinuje to, jaką dostaniemy pracę, czy będziemy atrakcyjne dla otoczenia. Dlatego, nie sposób dzisiaj w całości odrzucić medycyny estetycznej.

Problemem nie jest jednak w naturalna dla każdego człowieka chęć utrzymania atrakcyjnego wyglądu, podobania się samemu sobie i innym. Niebezpieczna może być wszechobecna mania botoksu, która zaspakaja inne, często nieuświadamiane potrzeby. Wśród nich wyróżnić można wzmocnienie poczucia własnej wartości . Pamiętaj, że jeśli brak Ci pewności siebie, czujesz się źle, brzydko czy staro to ani botoks, ani zakupy czy zmiana partnera nie zmienią tego stanu na trwałe. Warto w problem celować precyzyjnie. Jeśli jego źródłem jest ciało – to dla niego należy szukać rozwiązania. Jeśli dusza – nasze działania powinny być głębsze.

Joanna P

Nie chce skupić się na botoksowych twarzach – maskach, niezdolnych do wyrażenia emocji, ba, nawet zwykłego gestu mimicznego. Mówię raczej o tym, że zabieg domięśniowego wstrzyknięcia proteiny botulinowej jest prosty, krótkotrwały i bezbolesny. Bywa nawet nazywany zabiegiem lunchowym. Dlatego właśnie botoks do wielka pokusa dla rzeszy osób.

Czy uważasz, że ludzie piękni, młodzi, atrakcyjni są zawsze szczęśliwi? To tylko stereotyp. Jeśli bowiem nie odnajdziemy w sobie dyspozycji do bycia szczęśliwą to nic, co pochodzi z zewnątrz nie będzie nas w stanie taką uczynić!

Podobnie jest z hołdowaniem poczuciu, że zmieniając siebie i swój wygląd staniemy się kimś innym. Nieustanna pogoń za zmianą i dezakceptacja rzeczywistości często pchają nas do takich kroków jak poprawa wyglądu za wszelką cenę. Tymczasem bardziej skuteczna może być tu praca nad swoim charakterem i samooceną.

Dlatego mam nadzieję, że wasze decyzje dotyczące upiększania wyglądu będą przemyślane i nie będą wynikać z chęci ucieczki od samej siebie.

Joanna P

Komentarze (11)

tereska56

10 lat temu

Najbardziej zszokował mnie kiedyś wywiad widziany w telewizji, gdzie kobieta opowiadała, ze sama w domu robi sobie te zabiegi. To już uzaleznienie. A botoks – dający lepszy wygląd – uzależnia na pewno mocno!

summer

10 lat temu

GloriaVictis – mi w życiu nie przyszłoby do głowy wstrzykiwać cokolwiek pod skórę, chyba, że byłabym chora a to byłby uzdrawiający zastrzyk!;). Ale powiem Ci, że jako laik nie wiedziałam że botoks jest trucizną! To straszne w takim razie, że jest dostępny dla każdego i każdy może go wstrzykiwać!!! A co sądzisz o wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego? Ja jestem jego zwolenniczką, ale też nie zdecydowałabym się na wstrzyknięcie.

linet

10 lat temu

Pogoń za młodym wyglądem przybiera rzeczywiscie nienaturalne rozmiary, szczególnie w świecie show biznesu. Mało która gwiazda nie jest dziś „poprawiona”. A efekty czasem bywają opłakane.
Np.twarz porażona botoksem wygląda przeważnie jak nieruchoma maska. Sparaliżowane mięśnie nie dość, że nie dodają urody, to jeszcze /wyobrażam sobie/ muszą powodować dyskomfort na twarzy, która jest naciągnięta i nie poddaje się mimice.
Nigdy takich tortur, nawet w imię odpisania sobie kilku lat.

pati25

11 lat temu

Kiedyś włśnie w TV pokazywali kobietę.Przyjechała chyba z Angli.Miała przy sobie taki zestaw do wstrzykiwania sobie botoxu.Pokazywała i mówiła że robi to sobie często.Dla mmnie ona wyglądała jak sztuczna.

GloriaVictis

11 lat temu

Przepraszam, że w dwóch postach, ale przypomniało mi się, że ostatnio na toksykologii wykładowca mówił, że w Stanach, albo Wielkiej Brytanii można kupić w internecie zestaw do samodzielnego wstrzykiwania botoxu- a pamiętajmy, że jest to najsilniejsza trucizna jaką poznał człowiek, bo już bardzo mała dawka może okazać się śmiertelna- a zawartość sprzedawana w tym zestawie wystarcza na kilka aplikacji- łatwo wiec sobie wyobrazić jakie mogą być konsekwencje, gdy któryś z nabywców postanowi to wykorzystać na raz…

GloriaVictis

11 lat temu

Przerażające dla mnie jest to jak łatwy i coraz mniej profesjonalny jest dostęp do botoxu, lekarz wcale nie musi być lekarzem medycyny estetycznej, nawet stomatolog może zrobić kurs i zajmować się wstrzykiwaniem. W jednym z centrów handlowych w Warszawie jakiś czas temu otwarty został punkt w którym zamiast iść na kawę między jednym sklepem a drugim można wykonać zabieg wstrzyknięcia botoxu.

izabelle

11 lat temu

Nie mam problemu z tym że coraz częściej znajduję u siebie zmarszczki szczególnie pod oczami i tzw kurze łapki. Taka kolej rzeczy. Starzejemy się. Oczywiście można ten proces jakoś złagodzić używając kremów przeciwzmarszczkowych czy po prostu stosując zdrową dietę i nie stroniąc od aktywności fizycznej. Na botoks nie zdecydowałabym się nigdy, bo i po co ingerować w naturę.

Zostaw komentarz