Dbaj o zdrowie Zdrowie

Piękny uśmiech a zdrowa dieta

piekny-usmiech-a-zdrowa-dieta

Któż z nas nie marzy o ładnym uśmiechu, w którym ukazuje się rząd białych, równych zębów. Czy odpowiednia dieta może nam pomóc zrealizować to pragnienie i uzyskać piękny uśmiech?

Zalecane produkty spożywcze

Stomatolodzy zalecają regularne spożywanie ryb, ponieważ stanowią one bogate źródło wapnia i witaminy D. Te składniki odpowiadają za prawidłowy rozwój i twardość zębów. Ryby i owoce morza zawierają substancje odżywcze, które są łatwo przyswajane przez nasz organizm.

Spożywanie jaj

W codziennej diecie nie może zabraknąć jaj, ponieważ stanowią one bogate źródło cennych minerałów takich jak magnez, jod, wapń, żelazo.

Nabiał – bogate źródło wapnia

Osoby, u których nie stwierdzono przeciwwskazań do spożywania nabiału, nie powinny rezygnować z żółtego sera. Ten smaczny składnik kanapek dostarcza organizmowi wapń.

Masło a przyswajalność witaminy D

Z kolei naturalne masło zwiększa przyswajalność witaminy D, która jest rozpuszczalna w tłuszczach.

Jogurt a mikroflora jamy ustnej

Nie należy zapominać o jogurcie naturalnym, który zawiera dobroczynne bakterie kwasu mlekowego. Wspomagają one pracę przewodu pokarmowego i stanowią prawidłową mikroflorę jamy ustnej. Bakterie kwasu mlekowego zapobiegają zakażeniom grzybiczym.

Arek

Któż z nas nie marzy o ładnym uśmiechu, w którym ukazuje się rząd białych, równych zębów. Czy odpowiednia dieta może nam pomóc zrealizować to pragnienie i uzyskać piękny uśmiech?

Dobroczynny wpływ wodorostów

Ostatnio dietetycy i stomatolodzy dostrzegli pozytywny wpływ wodorostów na funkcjonowanie organizmu człowieka. Wodorosty zawierają liczne bakterie i enzymy, które chronią nasze zęby oraz dziąsła.

Olej kokosowy a próchnica

Świetne rezultaty można osiągnąć, spożywając olej kokosowy, który zapobiega powstawaniu próchnicy. Jednocześnie chroni błonę śluzową jamy ustnej przed namnażaniem drożdży.

Jabłka a zdrowe zęby

Jabłka pozytywnie wpływają na uzębienie i zdrowie jamy ustnej. Kiedy konsumujemy te smaczne owoce, powstają duże ilości śliny. Ta ostatnia oczyszcza zęby i wypłukuje resztki pożywienia ze strefy międzyzębowej. Jednocześnie ślina usuwa nalot z płytki zębowej.

Stosując się do opisanych zaleceń, można cieszyć się zdrowymi zębami przez wiele lat. Modyfikacja diety wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, figurę i samopoczucie.

Arek

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

Pożyteczne rady.O tym wszystkim wiedziiałam (no prawie o wszystkim).W mojej diecie są te wymienione pokarmy.Zaskoczyła mnie informacja o oleju kokosowym i tych wodorostach.

stazyz

6 lat temu

Ja również uważam, że artykuł jest bardzo interesujący:) O cudownym przeciwdziałaniu próchnicy oleju kokosowego, również nie wiedziałam:( Ale że wspaniale działa na dziąsła to i owszem wiedziałam:P:-X

drobina

6 lat temu

Ciekawy artykuł, z cennymi radami – znów dowiedziałam się czegoś ciekawego. Nie sądziłam że, olej kokosowy, zapobiega powstawaniu próchnicy (woot)

Zostaw komentarz