Sensique Late Summer by Daniel Sobieśniewski

Lubisz paletki cieni do powiek, ponieważ pozostawiają spore pole manewru? Możesz nimi bowiem wyczarować niejeden zjawiskowy makijaż. Nasze redaktorki przez ostatnie tygodnie testowały paletkę cieni do powiek Sensique Sensitive Skin Eyeshadow Late Summer  . Jak oceniają ten kosmetyk?

Kolory

Mamy tutaj zarówno kolory cieni, które przydadzą się w makijażu dziennym – beże, brązy, rudości, jak i nieco odważniejsze kolory – koral, zieleń, jasny fiolet i ciemny fiolet.  Paletką Sensique Sensitive Skin Eyeshadow Late Summer można wykonać zarówno makijaż dzienny, jak i wieczorowy czy imprezowy.  Brązy obecne w paletce nie są tak ciepłe, by nie mogły po nie sięgnąć kobiety o chłodniejszym typie urody. Ciemnoczekoladowy brąz zawiera wręcz fioletowe tony, które ładnie współgrają z chłodniejszą karnacją. Paletka jest przemyślana kolorystycznie, każdy kolor da się z czymś połączyć. Mamy tutaj beż do rozcierania granic, lekki brąz do podkreślania załamania i ciemniejszy do wzmacniania zewnętrznego kącika.  Fiolety dobrze współgrają ze sobą, a także z koralem i zielenią. Wszystkie cienie są starannie dobrane pod względem kolorystycznym.

Sensique Late Summer by Daniel Sobieśniewski

Wykończenie

Beż, koral, jasny fiolet, ciemniejszy fiolet, zieleń, przejściowy brąz i ciemnoczekoladowy brąz to cienie matowe. Pozostałe: rudości, ciemniejszy brąz etc. zawierają drobinki i mają metaliczne wykończenie. Stanowią one doskonałe dopełnienie makijażu dla pań, które cenią sobie efekt glow.

Pigmentacja

Wszystkie cienie są doskonale napigmentowane, przez co praca z nimi stanowi czystą przyjemność. Na powiece nie tworzą prześwitów. Niemniej ze względu na wysoką koncentrację pigmentu należy nakładać niewielką ilość cienia, ponieważ gdy przesadzimy, możemy mieć problem z roztarciem plamy. Lepiej budować efekt, dokładając niewielkie porcje produktu.

Sensique Late Summer by Daniel Sobieśniewski

Trwałość

Cienie nałożone na korektor Kobo Professional Creamy Camouflage utrzymują się na powiece przez cały dzień, aż do wieczornego demakijażu. W tym czasie nie bledną, nie ścierają się ani w żaden sposób się nie wytracają.

Blendowanie

Wszystkie cienie z paletki Sensique Sensitive Skin Eyeshadow Late Summer  doskonale się rozcierają, tworząc płynne przejścia. Nie trzeba przy tym dysponować wielkimi umiejętnościami makijażowymi. To cienie, z którymi poradzą sobie nawet dziewczyny początkujące z make upem.

Konsystencja

Cienie Sensique Sensitive Skin Eyeshadow Late Summer  mają kremową, niezwykle przyjemną konsystencję. Są drobno zmielone i doskonale przylegają do powieki, na której pięknie się rozcierają.

Opakowanie

Plastikowa kasetka w kwiaty nie tylko cieszy oko, ale też jest bardzo solidna. Wyposażono ją w lusterko, które pozwala na wykonanie makijażu oraz w aplikator, który z jednej strony zawiera pacynkę, a z drugiej pędzelek.

Cena i dostępność

Sensique Sensitive Skin Eyeshadow Late Summer jest dostępna wyłącznie w Drogeriach Natura za niespełna 50 zł. To kosmetyk, za który warto zapłacić kilkadziesiąt złotych, gdyż jest naprawdę świetnej jakości.