-ozywiamy-twarz-po-zimie

Na szczęście zima dobiegła już końca a za oknami widać pierwsze oznaki wiosny. Aby w pełni rozkoszować się promieniami słonecznymi w nadchodzącym czasie, należy wykonać parę czynności, które pozwolą naszej cerze „wyjść z zimowej hibernacji”.

Po pierwsze – PEELING

Odpowiednio zrobiony peeling sprawi, że nasza cera oczyści się i będzie lepiej wchłaniać składniki odżywcze, które musimy jej w okresie wiosennym dostarczyć.
Wybierając prawidłowy rodzaj peelingu zwróćmy uwagę aby był on enzymatyczny bądź przeznaczony do cery suchej i wrażliwej. Pamiętajmy, ze jest ona po zimie wysuszona i podrażniona.

Następnie – dobry krem czy może serum?

Dlaczego serum? Ponieważ dzięki specjalnej konsystencji szybciej przenika przez warstwy skóry i regeneruje ją w znaczący sposób. Kremy bardzo często pozostają jedynie na wierzchniej części twarzy i przynoszą krótkotrwały efekt.
Jeżeli chodzi o rodzaj specyfików to powinny one zawierać substancję z aktywnym tlenem, który odżywi i rozpromieni naszą skórę.

Uwaga z kamuflażem!

Jeżeli warunki w okresie zimowy jeszcze dopuszczają robienie pełnego makijażu, tak podczas letnich dni starajmy się od tej techniki skutecznie odchodzić.
Skóra powinna oddychać i cieszyć się promieniami pierwszego słońca. Już nie wspominając o względach estetycznych…

Lekki makijaż jest trendy!

Odżywiona od środka

Ty najlepiej znasz swoje ciało i wiesz czego mu brakuje. Dopasuj odpowiedni suplement aby nie czekać za długo na efekty. Jeżeli masz wątpliwość skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dietetycznie….
O tym wspominam tylko „proforma!„ Drogie Panie świetnie zdajecie sobie sprawę, że to co jemy oddziałuje zarówno na nasze samopoczucie jak i kondycję naszej cery. Pamiętajmy aby dieta dostarczała wszystkie niezbędne pierwiastki i minerały. Zbędnych kilogramów też można się wówczas pozbyć… i od razu lżej na ciele!

Nie pozwólmy aby cokolwiek zakłóciło nam radość z nadchodzących ciepłych dni!

A jakie są Wasze sposoby na regenerację skóry po zimie? Czekamy na komentarze, najciekawszy zostanie nagrodzony! Zapraszamy do lektury

Anna Czternastek