ozonoterapia-zabieg-ktory-upieksza-i-leczy

W ostatnich czasach dużą popularnością cieszy się ozonoterapia. Ten bezbolesny zabieg działa wielokierunkowo, odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce niektórych chorób oraz w kosmetologii.

Pół wieku temu przeciętny człowiek żył 50 lat, obecnie średnia długość życia ludzi wynosi 70-77 lat. Wraz z wiekiem pojawiają się zwapnienia tętnic, płuca gorzej wchłaniają tlen, a organizm ulega osłabieniu. Co jest przyczyną negatywnych zmian, jakie zachodzą w ciele człowieka? Gdy starzejemy się, zmniejsza się zaopatrzenie organizmu w tlen, co z kolei wpływa niekorzystnie na metabolizm. Człowiek nie jest jednak bezradny wobec zmian, jakie dokonują się w jego ciele. Ozonoterapia to zabieg, który poprzez swój biochemiczny i fizjologiczny sposób działania zapobiega wielu chorobom i wpływa korzystnie na stan cery.

Jak działa ozon?

Podczas ozonoterapii wykorzystuje się ozon, który uchodzi za najsilniejszy środek bakterio-, grzybo- i wirusobójczy. Zabieg przynosi najlepsze rezultaty wówczas, gdy przeprowadza się go we wczesnym stadium choroby. Ozonoterapia odgrywa też niezwykle istotną rolę w kosmetologii, bowiem hamuje procesy, które odpowiadają za starzenie się skóry.

Choć ozonoterapia nie jest inwazyjna i nie towarzyszą jej dolegliwości bólowe, przed zabiegiem przeprowadza się wywiad z pacjentem. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań bezpośrednio do żyły pacjenta podaje się sól fizjologiczną, która wcześniej została poddana ozonowaniu.

Ozon to gaz, który naturalnie występuje w atmosferze ziemskiej. W związku z tym, iż doskonale oczyszcza z różnego rodzaju zanieczyszczeń, znalazł zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Z punktu widzenia chemii ozon to tlen z dodatkowym atomem tlenu, czyli trójcząsteczkowa forma tlenu, toteż nie stanowi on żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Pozbądź się toksyn i ciesz się zdrowiem!

Każdego dnia stykamy się z wieloma toksynami, wdychamy je wraz z powietrzem, spożywamy z pokarmem itp. Szkodliwe substancje przedostają się do krwi i wraz z nią przemieszczają się do tkanek. Toksyny sprzyjają rozwojowi wielu chorób, w tym alergii i nowotworów, przyspieszają też procesy starzenia się, co znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie naszej skóry. Na szczęście można temu zapobiec, usuwając z krwi szkodliwe substancje podczas zabiegu ozonoterapii. Ta metoda zyskała ogromne uznanie lekarzy i kosmetologów, ponieważ przynosi świetne rezultaty.

Wbrew pozorom ozonoterapia nie jest niczym nowym, z powodzeniem stosuje się ją na całym świecie od 30 lat. W tym czasie zabiegowi poddało się ponad 100 milionów osób. Przełom w ozonoterapii nastąpił, gdy opracowano urządzenie Hyper Medozon Compact, które pozwala na precyzyjne dozowanie ozonu. Ten nowoczesny aparat pozwala dodawać trójcząsteczkową formę tlenu do hemoglobiny oraz osocza krwi pod kontrolą odpowiednio dobranego ciśnienia i stężenia ozonu. Urządzenie Hyper Medozon Compact umożliwia wprowadzenie znacznych ilości ozonu do systemu naczyniowego.

SkinClinic