Medycyna estetyczna Zmarszczki

Ozonoterapia – zabieg, który upiększa i leczy

ozonoterapia-zabieg-ktory-upieksza-i-leczy

W ostatnich czasach dużą popularnością cieszy się ozonoterapia. Ten bezbolesny zabieg działa wielokierunkowo, odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce niektórych chorób oraz w kosmetologii.

Pół wieku temu przeciętny człowiek żył 50 lat, obecnie średnia długość życia ludzi wynosi 70-77 lat. Wraz z wiekiem pojawiają się zwapnienia tętnic, płuca gorzej wchłaniają tlen, a organizm ulega osłabieniu. Co jest przyczyną negatywnych zmian, jakie zachodzą w ciele człowieka? Gdy starzejemy się, zmniejsza się zaopatrzenie organizmu w tlen, co z kolei wpływa niekorzystnie na metabolizm. Człowiek nie jest jednak bezradny wobec zmian, jakie dokonują się w jego ciele. Ozonoterapia to zabieg, który poprzez swój biochemiczny i fizjologiczny sposób działania zapobiega wielu chorobom i wpływa korzystnie na stan cery.

Jak działa ozon?

Podczas ozonoterapii wykorzystuje się ozon, który uchodzi za najsilniejszy środek bakterio-, grzybo- i wirusobójczy. Zabieg przynosi najlepsze rezultaty wówczas, gdy przeprowadza się go we wczesnym stadium choroby. Ozonoterapia odgrywa też niezwykle istotną rolę w kosmetologii, bowiem hamuje procesy, które odpowiadają za starzenie się skóry.

Choć ozonoterapia nie jest inwazyjna i nie towarzyszą jej dolegliwości bólowe, przed zabiegiem przeprowadza się wywiad z pacjentem. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań bezpośrednio do żyły pacjenta podaje się sól fizjologiczną, która wcześniej została poddana ozonowaniu.

Ozon to gaz, który naturalnie występuje w atmosferze ziemskiej. W związku z tym, iż doskonale oczyszcza z różnego rodzaju zanieczyszczeń, znalazł zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Z punktu widzenia chemii ozon to tlen z dodatkowym atomem tlenu, czyli trójcząsteczkowa forma tlenu, toteż nie stanowi on żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Pozbądź się toksyn i ciesz się zdrowiem!

Każdego dnia stykamy się z wieloma toksynami, wdychamy je wraz z powietrzem, spożywamy z pokarmem itp. Szkodliwe substancje przedostają się do krwi i wraz z nią przemieszczają się do tkanek. Toksyny sprzyjają rozwojowi wielu chorób, w tym alergii i nowotworów, przyspieszają też procesy starzenia się, co znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie naszej skóry. Na szczęście można temu zapobiec, usuwając z krwi szkodliwe substancje podczas zabiegu ozonoterapii. Ta metoda zyskała ogromne uznanie lekarzy i kosmetologów, ponieważ przynosi świetne rezultaty.

Wbrew pozorom ozonoterapia nie jest niczym nowym, z powodzeniem stosuje się ją na całym świecie od 30 lat. W tym czasie zabiegowi poddało się ponad 100 milionów osób. Przełom w ozonoterapii nastąpił, gdy opracowano urządzenie Hyper Medozon Compact, które pozwala na precyzyjne dozowanie ozonu. Ten nowoczesny aparat pozwala dodawać trójcząsteczkową formę tlenu do hemoglobiny oraz osocza krwi pod kontrolą odpowiednio dobranego ciśnienia i stężenia ozonu. Urządzenie Hyper Medozon Compact umożliwia wprowadzenie znacznych ilości ozonu do systemu naczyniowego.

SkinClinic

W ostatnich czasach dużą popularnością cieszy się ozonoterapia. Ten bezbolesny zabieg działa wielokierunkowo, odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce niektórych chorób oraz w kosmetologii.

Chcesz pozbyć się zmarszczek? Poddaj się ozonoterapii!

Trójcząsteczkowa forma tlenu to skuteczna broń w walce ze zmarszczkami, ponieważ oczyszcza krew z toksyn wprowadzonych do organizmu wraz z powietrzem, wodą i żywnością. Ozon stanowi również odpowiedź na deficyt tlenu. Wspomniane czynniki, tj. toksyny i niedostateczna podaż tlenu, uszkadzają skórę, przyczyniając się do jej wysuszenia oraz zwiotczenia. W efekcie pojawiają się oznaki procesów starzenia się, czyli zmarszczki.

Uważasz, że jedyne co możesz zrobić dla swojej skóry to regularnie stosować specyfiki anti-aging? Kosmetolodzy odkryli, iż istnieją skuteczniejsze metody walki z oznakami procesów starzenia się, świetne rezultaty przynoszą zabiegi, które uzupełniają niedobór tlenu w komórkach skóry. Poddając się ozonoterapii, możemy wyraźnie poprawić swój wygląd. Gaz wprowadza się w aktywne punkty twarzy i tym samym stymuluje się procesy odżywcze oraz odpowiedzialne za regenerację skóry. Jak to możliwe? Tlen na zasadzie dyfuzji wnika w głąb skóry, poprawiając jej kondycję.

Współczesna kosmetologia korzysta z urządzenia wapozon, które to pozwala wprowadzić ozon w głąb skóry. Podczas zabiegu z zastosowaniem trójcząsteczkowej formy tlenu skóra ulega rozpulchnieniu i zmiękczeniu. Jednocześnie zostają usunięte toksyny, dzięki czemu skóra może lepiej oddychać. Ozonoterapia wywiera korzystny wpływ na stan cery, zmarszczki mimiczne oraz worki pod oczami zostają zredukowane, a skóra staje się elastyczna i dobrze ukrwiona. Od miesięcy bezskutecznie walczysz z cellulitem? Ozonoterapia pomoże ci pozbyć się pomarańczowej skórki.

W związku z tym, iż ozon wykazuje działanie antybakteryjne, zabieg z wykorzystaniem trójcząsteczkowej formy tlenu dermatolodzy polecają pacjentom walczącym z trądzikiem. U wielu osób dotkniętych tą przypadłością obserwuje się rozwój Propionibacterium acnes. Ozonoterapia stanowi uzupełnienie tradycyjnej kuracji antytrądzikowej, w której stosuje się m.in. antybiotyki.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Ozonoterapia trwa 20 minut. Dawkę i ilość zabiegów dobiera się indywidualnie, uwzględniając potrzeby pacjenta. Ozonoterapia jest bezbolesna, szybka w działaniu i nie towarzyszą jej skutki uboczne.

Zabiegi z wykorzystaniem trójcząsteczkowej formy tlenu działają wielokierunkowo, toteż znalazły zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Lekarze wykorzystują ozon przy detoksykacji wątroby, zwyrodnieniu stawów, dnie moczanowej, zaburzeniach krążenia i zmianach miażdżycowych. Z kolei gaz wprowadzany do skóry przez urządzenia wapozon, spowalnia procesy starzenia się i zmniejsza zmarszczki mimiczne.

Dodatkowe informacje nt. ozonoterapii znajdziesz na stronie SkinClinic.

SkinClinic

Komentarze (11)

Emilly27k

5 lat temu

Jestem zdecydowanie na nie.tego rodzaju zabiegom. Prezentuje się to ładnie w telewizji , artykule. Na żywo może to być inaczej. Szkoda zmian.

pati25

6 lat temu

Już kiedyś słyszałam o tym zabiegu.Opis jego działania na różne problemy skórne brzmi obiecująco.Ale czy bym się zdecydowała na ten zabieg…chyba nie

Margotka

7 lat temu

Ciekawy zabieg, zawsze myślałam, że ozon przyczynia się do powstawania wolnych rodników, a tymczasem pełni funkcję detoksykacyjną.

Lucysia

7 lat temu

Nie ukrywam, że ten artykuł mnie zaskoczył. Do tej pory ozon kojarzył mi się z czymś szkodliwym, a tymczasem odpowiednio wykorzystany może być naszym sprzymierzeńcem.

migotka

7 lat temu

Gdybym kiedykolwiek miała poddać się zabiegowi odmładzającemu, to wybrałabym coś podobnego do ozonoterapii. Przeraża mnie perspektywa interwencji chirurgicznej, a ten zabieg wydaje się być mało inwazyjny.

drobina

7 lat temu

Mam mieszane uczucia – z jednej strony wygląda to wszystko na nieszkodliwy i bezbolesny zabieg – z drugiej…? Nie sadzę, żeby był całkowicie bez wpływu na nasz organizm:-X

filodendron

7 lat temu

Bardzo dobrze,że możemy dowiedziec się o nowych mozliwościach kosmetycznych. Dla każdej kobiety ważne jest, by miala mozliwość się odmłodzic i upiększyć. 🙂

Zostaw komentarz