Dbaj o twarz Uroda

Odmładzanie skóry Thermage

odmladzanie-skory-thermage

Z biegiem lat nasza skóra traci na elastyczności, staje się sucha i coraz mniej jędrna. Można temu przeciwdziałać, wykorzystując zabiegi medycyny estetycznej, których efekty widać znacznie szybciej, niż w przypadku kuracji kremami.

Lifting odmładzający

Zabieg Thermage™ to w rzeczywistości nieoperacyjny lifting, stosowany przede wszystkim na twarz. Można jednak wykorzystać jego siłę również na innych częściach ciała. Thermage™ działa tak samo, jak prawdziwy lifting, jednak bez wszystkich minusów operacji. Jest bezbolesny, krótszy, nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie pozostawia blizn, opuchlizny, sińców. Dodatkowo jego efekty widać natychmiast po zabiegu, zaś przez następne miesiące ujędrnienie skóry będzie się tylko poprawiać.

Thermage™ wykorzystuje energię fal radiowych w celu zmuszenia tkanek podskórnych do wzmożonej regeneracji. Fale radiowe powodują podgrzanie głębszych warstw skóry. Nie należy się jednak obawiać, że podczas zabiegu pacjent ulegnie poparzeniu. Uniemożliwia to atestowany i specjalnie skonstruowany sprzęt, którym wykonuje się zabieg. Ciepło powoduje podrażnienie komórek, dzięki czemu zaczynają one się regenerować. Zabieg Thermage™ wykonuje się urządzeniami Thermacool TC lub Thermacool NXT, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu jak i specyfikę jego oddziaływania na skórę pacjenta.

Fale radiowe powodują podgrzanie skóry na głębokości do 5mm nawet do 60 stopni Celsjusza. Jednocześnie naskórek jest zabezpieczony przez poparzeniem. Końcówka urządzenia jednocześnie podgrzewa głębsze warstwy skóry i chłodzi sam naskórek. Fale radiowe wpływają na odbudowę skóry poprzez uszkodzenie a następnie zmuszenie do regeneracji kolagenu. Włókna kolagenowe, pod wpływem ciepła, ulegają skróceniu, co poprawia napięcie i elastyczność skóry, zaś fibroblasty zostają pobudzone, żeby wytworzyć nowe włókna. Daje to efekt całkowitego odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Magdalena Walma

Z biegiem lat nasza skóra traci na elastyczności, staje się sucha i coraz mniej jędrna. Można temu przeciwdziałać, wykorzystując zabiegi medycyny estetycznej, których efekty widać znacznie szybciej, niż w przypadku kuracji kremami.

Opis zabiegu

Zabieg Thermage™ rozpoczyna się od gruntownego oczyszczenia skóry. Na miejsce zabiegu nakładana jest specjalna siatka markująca, która będzie pomagała lekarzowi w odpowiednim przeprowadzeniu zabiegu. Przy dotknięciu głowicy zabiegowej pacjent będzie miał wrażenie rozgrzewania skóry od środka, jednak nie będzie to wrażenie parzenia. Głowica jest odpowiednio schładzana, żeby temu zapobiec, zaś urządzenie wysyła wyłącznie odpowiednią dawkę fal radiowych. Jeśli jednak pacjent będzie odczuwał dyskomfort, możliwe jest wykorzystanie dodatkowego żelu chłodzącego lub znieczulającego.

W zależności od rozległości zabiegu, może on trwać nawet do 3 godzin. Warto jednak zauważyć, że najczęściej wystarcza jeden zabieg, żeby osiągnąć wymarzony efekt. W porównaniu zatem do innych, wielokrotnych zabiegów medycyny estetycznej, zabieg Thermage™ jest bardzo korzystny dla pacjenta. Dodatkowo, Thermage™ można wykonać właściwie na każdym obszarze skóry, który utracił jędrność. Urządzenie posiada specjalne głowice, które są nieco większe od tych wykorzystywanych podczas zabiegów na twarzy, szyi i dekolcie. Jeszcze tego samego dnia pacjent wraca do domu i do codziennego funkcjonowania. Skóra w ciągu najbliższych miesięcy po zabiegu będzie się jeszcze systematycznie ujędrniała.

Magdalena Walma

Komentarze (7)

filodendron

9 lat temu

Ciekawy zabieg i efekt natychmiastowy ,na pewno wiele pań juz spróbowało,może sie z nami podzielą doswiadczeniem. 🙂

stazyz

9 lat temu

Wow jeden zabieg i tak oszałamiający efekt(woot):-d Ja podobnie jak Mindi czasami chciałabym a potem myślę może jednak nieeee(whistling):-X:P

Mindi

9 lat temu

Ciekawy zabieg, najbardziej mnie przekonuje, że taki bezinwazyjny 🙂 Ogólnie jestem przeciwna tak silnemu poprawianiu natury, ale czasem mam ochotę spróbować B)

pati25

9 lat temu

Zabieg Thermage jest obiecujący.Przynosi natychmiastowy
efekt.Opinie na jego temat czytałam i są różne.Ja bym nie poddala się temu zabiegowi.

mejgosia

9 lat temu

Ja również nie zamierzam odmładzać skóry, ale muszę przyznać,że metoda wyjątkowo korzystna! Bezbolesna, nie inwazyjna, natychmiastowa! Trzeba jeszcze sprawdzić cenę!:-d

drobina

9 lat temu

Interesujący artykuł. Poczytałam, ale …odmładzać skóry nie będę(woot):-X Czasu (czytaj: wieku) nie da się oszukać:-X Myślę, że takie zabiegi, nawet jeśli pomagają, to na krótko:\

Emilly27k

9 lat temu

Zapowiada się interesujący zabieg.
Czy to jest faktycznie zdrowe dla wyglądu skóry.
Wzbudza artykuł zaciekawienie, ale nie wiadomo jak jest z praktyką. :)))

Zostaw komentarz