Chirurgia plastyczna Zmarszczki

Jak odzyskać ładną skórę po menopauzie?

jak-odzyskac-ladna-skore-po-menopauzie

Menopauza to etap pośredni w życiu kobiety między okresem, kiedy możliwe jest poczęcie dziecka a początkiem starzenia się. Niestety ta faza przejściowa bywa dla wielu pań bardzo nieprzyjemna. Jednym z widocznych objawów przekwitania jest między innymi dotkliwa suchość skóry. Jak sobie z nią radzić?

Objawy tradycyjnie kojarzone z klimakterium, na przykład uderzenia gorąca i zmiany nastroju, są spowodowane gwałtownymi wahaniami hormonalnymi i zazwyczaj ustępują z czasem. Jednak te wywołane trwałym obniżeniem poziomu estrogenu, takie jak osłabienie kości czy suchość i cienkość skóry oraz zmniejszenie jej elastyczności, po menopauzie nadal się utrzymują. Na szczęście nawilżenie skóry da się odzyskać.

Pobudzanie skóry do wytwarzania lipidów

Czym innym jest nawilżanie naskórka balsamami z wyciągami roślinnymi i witaminami a czym innym przywracanie jego naturalnej bariery zatrzymującej wodę w głębokich warstwach skóry. Krem dla kobiet 50+ Neovadiol Magistral marki Vichy to jeden z niewielu dermokosmetyków pobudzających naturalne procesy wytwarzania lipidów w skórze. Aby zrozumieć, jak ważny to proces, trzeba zdać sobie sprawę, jak szczególną rolę w ochronie skóry odgrywają związki tłuszczowe. Lipidy są powiązane z komórkami naskórka i tworzą na jego powierzchni barierę chroniącą organizm przed wnikaniem toksyn i bakterii oraz szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Bariera ta zapobiega również utracie wilgoci z głębszych warstw skóry. Osłabioną menopauzą zdolność organizmu do produkcji lipidów odbudowują kosmetyki zawierające składniki bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3-6-9. Dlatego warto szukać kremów z masłem shea, olejkiem z otrębów ryżowych czy olejkiem szafranowym. Odpowiednia i zrównoważona liczba lipidów w skórze ponownie wzmocni jej funkcje ochronne i sprawi, że wróci jej dawna miękkość i elastyczność.

Regeneracja od środka

Proces odzyskiwania ładnej skóry po menopauzie trzeba też wspomóc odpowiednimi suplementami. Produktem usprawniającym rozprzestrzenianie się lipidów w skórze są na przykład tabletki Inneov Sucha Skóra. Oprócz nasyconych kwasów tłuszczowych zawierają dobrze przyswajalne silne antyoksydanty chroniące przed negatywnym działaniem wolnych rodników i walczące z procesami starzenia się skóry. Zmniejszają efekt napięcia, marszczenia się i suchości skóry, dając uczucie jej wygładzenia. Kuracja nimi powinna trwać co najmniej trzy miesiące.

Autor zewnętrzny

Komentarze (5)

dulcynea

8 lat temu

Suplementy i owszem , ale nie za często.
A dobór odpowiedniego kremu jest bardzo ważny. Neovadiol Magistral to świetny krem , dla mnie idealny.
Szkoda , że taki drogi;)

Emilly27k

8 lat temu

Obserwując skórę kobiet po menopauzie zauważyłam,że ma znaczenie wyglądu skóry. Przeważnie kobiety mają skórę wrażliwą i suchą.Dobór odpowiedniego dla skóry kobiety jest najbardziej trafnym sposobem. Duże znaczenie ma również marka i renoma firm produkującej te kremy.

Mindi

8 lat temu

Każda kobieta indywidualnie reaguje na zmiany hormonalne podczas menopauzy. U mnie skóra zmieniła się z suchej na łojotokową z widocznymi porami 🙁 Taka cera wymaga większej uwagi i zabiegów niż sucha. Ale koleżanka ma bardzo suchą cerę, więc jej pokażę ten artykuł 🙂

pati25

8 lat temu

Dobre rady.Dobór odpowiedniego kremu jest bardzo ważny.Kremy z masłem shea spełnią odpowienią rolę,,aby mieć ładną skórę

drobina

8 lat temu

Za suplementami nie przepadam – ile tabletek można łykać?;-)
Pozostaje mi kremik z masłem shea, z którego jestem bardzo zadowolona:-)

Zostaw komentarz