NTM Życie z NTM

NTM a życie intymne

życie intymne

Kiedy tracimy kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi, czujemy wstyd – paradoksalnie – największy przed tymi, których kochamy. Wsparcie najbliższych jest bardzo ważne, więc ich miłość pomaga nam na co dzień. Niestety problemy te kładą się cieniem na każdym aspekcie naszego życia.

Trening czystości

Oduczanie od pieluch jest procesem bardzo stresującym dla dzieci i ich rodziców. Nawyki, których nabieramy wtedy, zostają nam na całe życie. Zmoczenie odzieży związane jest z uczuciem upokorzenia. Kobieta, która zmaga się z NTM, każdego dnia musi pokonywać barierę leku przed wypadkiem.

Najważniejsze uczucie związane z moczem to wstręt. Jest on brudny, nieprzyzwoity, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał mieć z nim kontaktu dla przyjemności. Chronimy przed nim nasze dzieci, chcemy również uchronić partnera.

Intymna blokada

Kobieta, która cierpi na NTM wpada w błędne koło: boi się sytuacji intymnych z partnerem, by ten nie stracił do niej szacunku, unika więc kontaktów seksualnych, przez co mąż się od niej odsuwa, co powoduje jeszcze większy lęk przed odrzuceniem, który z kolei napędza lęk przed sytuacjami intymnymi.

Kobieta nie tyle boi się, że w trakcie stosunku zdarzy się jej epizod nietrzymania moczu, co samo w sobie jest dość upokarzające i peszące. Nie – ona jest wręcz przerażona tym, że zmoczy partnera i ich wspólne łóżko.
Rozpaczliwe próby kontrolowania pęcherza w trakcie stosunku nie tylko zabijają całą przyjemność z aktu seksualnego, ale przede wszystkim – męczą i wpędzają w jeszcze większą depresję.

Nawet, jeśli partnerzy ze sobą szczerze i z otwartością porozmawiają, niechęć do kontaktu z moczem drugiej osoby jest zrozumiała – tym bardziej, że kojarzy nam się ona z pogardzaniem drugą osobą. Nie chcemy przecież upokarzać kogoś, kogo kochamy!

Seni

Kiedy tracimy kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi, czujemy wstyd – paradoksalnie – największy przed tymi, których kochamy. Wsparcie najbliższych jest bardzo ważne, więc ich miłość pomaga nam na co dzień. Niestety problemy te kładą się cieniem na każdym aspekcie naszego życia.

Odzyskać radość z seksu – życie intymne

NTM nie jest chorobą, którą można wyleczyć z dnia na dzień, jednak rozmowa z partnerem i jego wsparcie są nieocenioną pomocą. Trzymając się myśli, że chcemy pokonać nietrzymanie moczu również dla niego, koniecznie musimy się zdecydować na serię ćwiczeń mięśni Kegla, które nie tylko usprawnią proces kontroli pęcherza, ale zdecydowanie poprawią jakość życia seksualnego.

Możecie te proste ćwiczenia wykonywać razem, a w międzyczasie ograniczyć się do pieszczot pozagenitalnych. Ludzkie ciało jest pełne sfer erogennych, odkrywanie ich na nowo będzie świetną zabawą, a kto wie, może rozpali jeszcze większą namiętność. Partner musi wiedzieć, że jest dla Ciebie ważne, by poczekał z penetracją. Niech znowu poczuje się jak młodzian czekający na noc poślubną!

Jeśli cierpisz na NTM, pewnie czujesz się brzydka, zaciśnięta w supeł, nieatrakcyjna. Boisz się rozebrać przed partnerem nawet do bielizny? Wkładki urologiczne – zupełnie niesłusznie – kojarzą Ci się z pieluchami, w których będziesz wyglądać śmiesznie, niepoważnie.

Tymczasem wkładki Seni Lady i Seni Lady Comfort nie tylko skutecznie chronią Cię przed przykrymi konsekwencjami epizodów nietrzymania moczu, ale równocześnie pozwalają Ci się czuć kobieco. Możesz dobrać kształt wkładki do każdej bielizny – nawet tej seksownej!

Dzięki temu będziesz się czuła bezpieczniej w sytuacji intymnej. Kiedy nie będziesz musiała zawracać sobie głowy niepokornym pęcherzem, łatwiej poddasz się pieszczotom. Głaskanie, całowanie, masaż – sypialnia to nie tylko miejsce odbywania stosunków, ale – przede wszystkim – miejscem okazywania sobie miłości.

Seni

Komentarze (5)

ela.jagaciak@gmail.com

8 lat temu

Również używam wkładek Seni Lady Comfort opisanych w artykule i tak jak koleżanka mejgosia napisała, są naprawdę ok. Dlatego z czystym sumieniem mogę je polecić.

pati25

8 lat temu

Ten problem NTM dotyczy sporej grupy kobiet.Unikają kontaktów intymnych.Wstydzą się.Ja na szczęście nie mam tego problemu NTM i nie chcę go mieć.Robię ćwiczenia na mięśnie Kegla

mejgosia

8 lat temu

Jeszcze nie zauważyłam u siebie tego problemu, ale z czystym sercem mogę polecić te wkładki, używałam je , gdy miałam upławy i na prawdę są super!

Margotka

8 lat temu

Bardzo szczery artykuł. Ja miałam problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i bałam się co bardziej wymagających pozycji…

Zostaw komentarz