Menopauza O portalu

Nowy wygląd Menopauzy!

nowy-wyglad-menopauzy

Stało się! Przeszliśmy zewnętrzną (i trochę wewnętrzną) przemianę. Nowy wygląd naszego portalu to jednak nie tylko zmiany graficzne, to wiele usprawnień, o które prosiliście nas i sugerowaliście w wypowiedziach.

O takich poprawkach jak np. większa i czytelniejsza czcionka pisać nie będziemy. Skupmy się jednak na nowych elementach oraz takich usprawnieniach, które mogły zostać przez Was jeszcze niezauważone.

Co się zmieniło?

 • Wprowadziliśmy całkiem nową wyszukiwarkę. Mając świadomość wielu błędów poprzedniej oraz luk w wyszukiwaniach, stworzyliśmy nowe i – mamy nadzieję – znacznie lepsze narzędzie, które pomoże Wam w wyszukiwaniu interesujących treści na portalu.
 • Łatwiejszy dostęp do nowości. Wszystkie nowe tematy znajdziecie na stronie głównej bez konieczności wchodzenia w konkretne działy. Nowe artykuły z działów Zdrowie, Odżywianie, Psychologia, Uroda i Estetyka, Rekreacja oraz Sekskultura znajdziecie w 6 boksach z miniaturami zdjęć. Natomiast pozostałe, lecz chyba nawet ważniejsze dla nas teksty o menopauzie, andropauzie i profilaktyce, znajdziecie w 3 pierwszych odsłonach gorącego tematu. Czwarta zakładka gorącego tematu pozostawiona jest na tematy-ciekawostki, związane przede wszystkim z działami Stylu i Natury.

 • Kolejną zmianą jest wygląd poszczególnych działów, w zależności od tego w jaki dział się wejdzie, w menu bocznym można będzie znaleźć pokrewne, indywidualnie przypisane kategorie oraz przydatne informacje, jak np. przepisy, tabele rozmiarów, kalkulatory kaloryczne itp. Tych rozwiązań z czasem będzie przybywać.
 • Dział przepisów znajdziecie w dziale odżywiania w menu bocznym, gdzie w niedługim czasie dołączą doń tabele kaloryczne, BMI i wiele innych ‘dietetycznych’ opcji.
 • Naszego czy raczej Waszego bloga odnajdziecie w dziale psychologii. Tutaj zasady się nie zmieniły i wciąż czekamy na Wasze teksty, by tam je publikować (forum@menopauza.pl).

Redakcja

Stało się! Przeszliśmy zewnętrzną (i trochę wewnętrzną) przemianę. Nowy wygląd naszego portalu to jednak nie tylko zmiany graficzne, to wiele usprawnień, o które prosiliście nas i sugerowaliście w wypowiedziach.

 • Ponadto w poszczególnych działach znajdziecie słowniczki z krótkimi definicjami pojęć, które dla danej kategorii są elementarne. Jeśli więc nie wiecie czym jest peeling, zasada 3R, libido – tam znajdziecie wyjaśnienia. Jeżeli przeglądając definicje natomiast stwierdzicie, że jeszcze kilka powinno zostać dodanych, zasygnalizujcie nam to mailowo (redakcja@menopauza.pl).
 • Wyodrębniony został dział ABC Menopauzy – zdecydowaliśmy się na to, ponieważ artykułów wiążących się ze zjawiskiem przekwitania jest już na naszym portalu naprawdę dużo, dlatego aby wyselekcjonować te najbardziej podstawowe i najważniejsze, zgrupowaliśmy je w osobnym dziale.

 • Wreszcie macie dostęp do swoich profili, możecie wybrać avatar (na razie z bardzo skromnej listy) albo wgrać swój własny obrazek lub zdjęcie, którym będą opatrzone Wasze posty. Póki co opcja dodawania większej ilości zdjęć, widocznych tylko dla zalogowanych użytkowników, jest wyłączona. Prosimy pamiętać, że avatar jest i pozostanie elementem graficznym widocznym dla wszystkich osób odwiedzających stronę.
 • Na dole strony, tam gdzie znajduje się stopka redakcyjna i regulamin znajdziecie pełną listę działów i poddziałów, dzięki której łatwo możecie trafić do interesującej kategorii.
 • Po zalogowaniu się, przy każdym poście w górnym prawym rogu znajdziecie opcje „Cytuj” i „Zgłoś”.
  Cytuj – kliknij, jeśli chcesz odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika
  Zgłoś – kliknij, jeśli uważasz, że dany post łamie regulamin portalu lub forum
 • Zapytaj eksperta – choć narzędzie to jeszcze chwilowo zostało wyłączone, co bardziej spostrzegawcze osoby zauważyły pewnie, że na głównej stronie znalazł się boks, gdzie można wysłać maila z zapytaniem do współpracującego z nami lekarza-specjalisty. Ten element wróci w przyszłym tygodniu, a maile, które już zostały wysłane, bynajmniej nie zaginęły, jedynie czekają na przekazanie. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć w boksie, o którym mówimy.
 • Współpracują z nami – jest to nowy dział przeznaczony na prezentację współpracujących z nami mediów, fundacji, towarzystw oraz innych zgrupowań i osób. Znaleźć w tej zakładce można ponadto materiały, które udostępniamy bez obawy naruszenia praw autorskich oraz linki, skany i nagrania, gdzie nasz portal został opisany przez inne media.

Redakcja

Stało się! Przeszliśmy zewnętrzną (i trochę wewnętrzną) przemianę. Nowy wygląd naszego portalu to jednak nie tylko zmiany graficzne, to wiele usprawnień, o które prosiliście nas i sugerowaliście w wypowiedziach.

Nowa odsłona portalu Menopauza.pl to nie tylko ładniejszy wygląd, ale ogromne możliwości na wprowadzanie nowych elementów oraz usprawnianie tych już istniejących. Oczywiście, wszystko jest jeszcze świeżutkie – aż pachnie farbą – dlatego mogą występować błędy i pojawiać się niedociągnięcia, prosimy więc o cierpliwość. Bardzo mile widziana będzie również aktywność polegająca na zgłaszaniu nam takich chochlików drogą mailową (redakcja@menopauza.pl).

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam przyjemnego spędzania czasu na portalu!

Redakcja

Komentarze (8)

Emilly27k

12 lat temu

Moim zdaniem tak samo jak kobiety zmienia się również strona naszego portalu. U mnie ma plus jeśli chodzi o grafikę. Więcej pomyslów przychodzi z czasem:)

helenabxl

12 lat temu

Witam Was mile Panie bardzo serdecznie na tym portalu, bo wlasnie dolaczylam do Waszego grona, pozdrawiam

tereska56

12 lat temu

Ja jeszcze się przyzwyczajam. Dużo zmian, trudno mi tak wszystko oapnować. Jeszcze nie wszędzie „zajrzałam”.

ell@

12 lat temu

pati25 napisał(a):
> Zmiany wprowadzone na portalu jak i nowy wygląd Menopauzy bardzo mi się podoba../../

Pati, przeprowadzam próbę cytowania 🙂
Zobaczmy, jak to się zapisze ..

lalakosi

12 lat temu

Aaaa no to teraz znalazłam bloga! :)) Dziekuje za ten opis wiedze, ze przyda mi sie bo faktycznie duzo nowych opcji zostalo dodane . Jak sie przyzwyczaje to sie wypowie.

pati25

12 lat temu

Zmiany wprowadzone na portalu jak i nowy wygląd Menopauzy bardzo mi się podoba..Muszę prrzyznać,że przez 2 pierwsze dni po zmianie to nie mogłłam się połapać,ale teraz jest OK

Zostaw komentarz