nie-taka-menopauza-straszna

Menopauza stanowi etap w życiu kobiety, który wiąże się z trwałym, zatrzymaniem cyklu menstruacyjnego. U pań, które wkraczają w ten okres, ustaje czynność gonad, czyli żeńskich narządów płciowych, które produkują komórki jajowe.

W organizmie kobiet, które przechodzą menopauzę, obserwuje się gwałtowne zmiany hormonalne. Początkowo jajniki zaprzestają produkcji progesteronu, później ustaje synteza estrogenów. Uciążliwe dolegliwości, które towarzyszą klimakterium, wynikają z zaburzeń neurotransmisji, czyli przewodnictwa nerwowego, w ośrodkowym układzie nerwowym.

Objawy menopauzy

Symptomy, które towarzyszą przekwitaniu, często uprzykrzają życie kobiet. Panie najczęściej skarżą się na ogólne rozdrażnienie, uderzenia gorąca, spadek libido, obniżenie nastroju, kołatanie serca i nadmierną potliwość.

Uporczywe dolegliwości a suplementy diety

Paniom, które odczuwają dyskomfort, z pomocą przychodzą suplementy diety. Tego typu preparaty bazują na fitoestrogenach, czyli substancjach organicznych wytwarzanych przez rośliny, które w organizmie człowieka działają jak estrogeny. Hormony roślinne przyłączają się do receptorów estrogenowych neuronów podwzgórza i tym samym zapobiegają zaburzeniom neurotransmisji w ośrodkowym układzie nerwowym.

Milena L.