Niepokojące objawy Zdrowie

Nie lekceważ bólu podczas stosunku! To może być jeden z objawów choroby

nie-lekcewaz-bolu-podczas-stosunku-to-moze-byc-jeden-z-objawow-choroby

Ból podczas stosunku może znacząco wpływać na nasze odczucia. Jego przyczyną może być wiele chorób, dlatego nie należy lekceważyć bolesnych objawów.

Podczas bolesnych stosunków seksualnych możemy zapomnieć o przyjemności i radości. Może to doprowadzić do kłopotów w naszym związku a nawet do jego rozpadu. Warto więc zdiagnozować ból, aby odkryć jego przyczyny.

Nie lekceważ bólu podczas stosunku! Nieprzyjemne choroby

Suchość pochwy jest najczęstszą przyczyną bólu, występującego podczas stosunku. Wiąże się to z okresem menopauzy, przyjmowanymi lekami czy nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Odpowiednie nawilżenie zapewni właściwa gra wstępna lub odpowiednie środki nawilżające.

Grzybica pochwy jest dość często spotykaną chorobą płciową. Pieczenie i swędzenie skutecznie może zniechęcić do uprawiania seksu. Leczy się ją farmakologicznie przez około kilka dni.

Zapalenie łechtaczki także bywa bolesne. Podrażnienie takie spowodowane jest nadmiernym pobudzaniem łechtaczki. Należy je leczyć, ponieważ może doprowadzić do zakażeń innych narządów.

Opryszczka narządów płciowych to nieprzyjemna dolegliwość intymna. Objawia się ona pojawieniem się bolesnych pęcherzyków w okolicach narządów płciowych. Sprzyja jej stres oraz wszelkie inne infekcje.

Drożdżyca również powoduje bolesne swędzenie oraz upławy i pieczenie podczas stosunku. Powoduje ją leczenie antybiotykami oraz noszenie syntetycznej bielizny, które ułatwia rozwój grzybów.

Chlamydioza może powodować nie tylko pieczenie i swędzenie ale także bóle brzucha. Nieleczona prowadzi do poważnych chorób takich jak zapalenie jajników a nawet niepłodności. Przy tego typu schorzeniu stosuje się terapię antybiotykami.

Gdy zaczniemy odczuwać ból podczas uprawiania seksu oraz inne niepokojące objawy nie bagatelizujmy ich i udajmy się do lekarza. W walce z bólem pomogą nam odpowiednie środki farmakologiczne, a my będziemy cieszyć się intymnymi doznaniami, zapominając o wszelkim bólu.

Katarzyna Antos

Komentarze (9)

dulcynea

8 lat temu

To dobrze że nagłaśnia się takie problemy.
Często kobiety nie wiedzą co w tskiej sytuacji zrobić.
I wiadomo , najważniejsza jest profilaktyka, badajmy się i kontrolujmy Drogie Panie:-X

drobina

8 lat temu

Uff! Dużo tego:-X
Ważne, żebyśmy regularnie odwiedzały ginekologa. Dzięki temu, wielu chorób można uniknąć lub skutecznie je leczyć, gdy się już pojawiły.

Emilly27k

8 lat temu

To prawda Tess,że kiedyś nie poruszano tematów intymnych w obawie ,że wywoła duże zainteresowanie.
Zmieniły się czasy , ale w kobietach występuje taki lek przed nieznanym np. bólem.
Nie wiedzą w jaki sposób mają rozmawiać.

Mindi

8 lat temu

Nie lekceważę żadnych problemów intymnych. Ze wszystkimi niepokojącymi objawami idę po poradę do ginekologa. Leczyć sama mogę przeziębienie ale na wnętrzu organizmu się nie znamy. Dobrze, że takie problemy tu omawiamy, może kogoś to zmotywuje do pójścia do lekarza.

Tess

8 lat temu

Ból jest objawem jakiś nieprawidłowości lub choroby, koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza ginekologa. Kiedyś kobiety wstydziły się mówić o intymnych sprawach, dlatego dobrze, że pisze się i namawia kobiety do wizyt lekarskich i badań.

Emilly27k

8 lat temu

Z tymże nie każdy lubi mówić o tego typu problemach w obawie,że zostanie ten problem pominięty.

pati25

8 lat temu

Tak dużo może być przyczyn bólu podczas stosunku.Z każdym takim problemem należy zwrócić się do lekarza.Dzięki odpowiedniemu leczeniu pozbędziemy się problemu i seks będzie dla nas przyjemnością

Zostaw komentarz