nie-lekcewaz-bolu-podczas-stosunku-to-moze-byc-jeden-z-objawow-choroby

Ból podczas stosunku może znacząco wpływać na nasze odczucia. Jego przyczyną może być wiele chorób, dlatego nie należy lekceważyć bolesnych objawów.

Podczas bolesnych stosunków seksualnych możemy zapomnieć o przyjemności i radości. Może to doprowadzić do kłopotów w naszym związku a nawet do jego rozpadu. Warto więc zdiagnozować ból, aby odkryć jego przyczyny.

Nie lekceważ bólu podczas stosunku! Nieprzyjemne choroby

Suchość pochwy jest najczęstszą przyczyną bólu, występującego podczas stosunku. Wiąże się to z okresem menopauzy, przyjmowanymi lekami czy nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Odpowiednie nawilżenie zapewni właściwa gra wstępna lub odpowiednie środki nawilżające.

Grzybica pochwy jest dość często spotykaną chorobą płciową. Pieczenie i swędzenie skutecznie może zniechęcić do uprawiania seksu. Leczy się ją farmakologicznie przez około kilka dni.

Zapalenie łechtaczki także bywa bolesne. Podrażnienie takie spowodowane jest nadmiernym pobudzaniem łechtaczki. Należy je leczyć, ponieważ może doprowadzić do zakażeń innych narządów.

Opryszczka narządów płciowych to nieprzyjemna dolegliwość intymna. Objawia się ona pojawieniem się bolesnych pęcherzyków w okolicach narządów płciowych. Sprzyja jej stres oraz wszelkie inne infekcje.

Drożdżyca również powoduje bolesne swędzenie oraz upławy i pieczenie podczas stosunku. Powoduje ją leczenie antybiotykami oraz noszenie syntetycznej bielizny, które ułatwia rozwój grzybów.

Chlamydioza może powodować nie tylko pieczenie i swędzenie ale także bóle brzucha. Nieleczona prowadzi do poważnych chorób takich jak zapalenie jajników a nawet niepłodności. Przy tego typu schorzeniu stosuje się terapię antybiotykami.

Gdy zaczniemy odczuwać ból podczas uprawiania seksu oraz inne niepokojące objawy nie bagatelizujmy ich i udajmy się do lekarza. W walce z bólem pomogą nam odpowiednie środki farmakologiczne, a my będziemy cieszyć się intymnymi doznaniami, zapominając o wszelkim bólu.

Katarzyna Antos