Kobiece dolegliwości Sen Zdrowie

Nawyki, które mają zgubny wpływ na zdrowie kobiet

nawyki-ktore-maja-zgubny-wplyw-na-zdrowie-kobiet

Gdy mówimy o zgubnych nawykach, zazwyczaj myślimy o nadużywaniu alkoholu, paleniu papierosów i narkotykach. Tymczasem wiele z nas nieświadomie popełnia drobne grzeszki, które w pewnym momencie mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Zbyt mało śpimy i odpoczywamy

Liczne obowiązki sprawiają, że coraz później kładziemy się spać i coraz wcześniej wstajemy. Nawet w wolne weekendy, kiedy możemy odpocząć, zdarza się, iż budzimy się wczesnym rankiem, aby zrobić zaległe pranie, uzupełnić braki w lodówce i wysprzątać całe mieszkanie na błysk. Naukowcy udowodnili, iż założenie, że życie jest zbyt krótkie, więc szkoda czasu na sen, jest błędne. Jeśli chcemy cieszyć się dobrą pamięcią i sprawnością intelektualną, powinniśmy spać przynajmniej 7 godzin dziennie. Ponadto osoby, które nie odmawiają sobie prawa do odpoczynku, pracują efektywniej od swoich zmęczonych kolegów.

Osoby, które cierpią na zaburzenia snu lub świadomie ograniczają sen do minimum, częściej chorują. Organizm potrzebuje czasu na regenerację, jeśli nie zapewnimy mu odpoczynku, nasz układ immunologiczny ulegnie osłabieniu i przestanie chronić nas przed drobnoustrojami wywołującymi infekcję. Na szczęście wielu problemom można zapobiec, śpiąc co najmniej 7 godzin dziennie.

Próbujemy wszystkie serwowane dania – negatywny wpływ na zdrowie kobiet

Nie tylko mężczyźni mają problem z cholesterolem, problem ten coraz częściej dotyczy kobiet. Każda z nas pragnie być dobrą gospodynią serwującą bliskim ich ulubione potrawy. Nawet jeśli same nie gustujemy w golonce, jemy ją, sprawdzając smak przygotowywanego przez nas dania. Chcesz uniknąć choroby wieńcowej? Już dziś zadbaj o swoje zdrowie i jedz tylko to, co służy twojemu organizmowi. Nie ulegaj presji bliskich, którzy namawiają cię na przygotowanie kotletów ociekających tłuszczem. Nie pozwól wmówić sobie, że marnujesz pieniądze, przygotowując dla siebie dietetyczny obiad.

Marlena

Gdy mówimy o zgubnych nawykach, zazwyczaj myślimy o nadużywaniu alkoholu, paleniu papierosów i narkotykach. Tymczasem wiele z nas nieświadomie popełnia drobne grzeszki, które w pewnym momencie mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Zamartwiamy się o naszych bliskich

Każda z nas wie, że stres jest zgubny dla funkcjonowania organizmu, ale trudno zachować spokój, gdy pojawiają się kolejne komplikacje i problemy. Na szczęście istnieją sposoby na rozładowane napięcia. Jeśli nadal jesteś zdenerwowana, mimo iż rozwiązałaś problem, spróbuj pozbyć się negatywnych emocji, uprawiając sport. Świetne rezultaty przynosi bieganie, jazda na rowerze a nawet zwykły spacer. Zmęczenie fizyczne pozwala zapomnieć o problemach i spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy.

Mogłoby się wydawać, że kursy, na których można doskonalić techniki oddychania, nie mają racji bytu. Tymczasem umiejętność panowania nad oddechem przywraca nam kontrolę nad własnym życiem. Czujesz, jak wzbiera w tobie złość? Zrób głęboki oddech i policz do 30. W trudnych sytuacjach warto przywołać wspomnienia z przeszłości dotyczące naszych największych sukcesów. Świadomość, iż w przeszłości udało nam się porozumieć z kontrahentem, który chciał zerwać umowę, dodaje wiary w siebie.

Nosimy tanie, niewłaściwie dobrane staniki

O staniku rzadko myślimy w kontekście zdrowia, tymczasem nie warto na nim oszczędzać, ponieważ niewłaściwie dobrany może nam zaszkodzić. Unikaj biustonoszy sprzedawanych na bazarze, ponieważ często nie spełniają one europejskich norm. Wykonane z materiałów barwionych toksycznymi substancjami mogą wywołać alergię. Zwróć też uwagę, czy stanik, który nosisz, jest dobrze dopasowany. Jeśli po założeniu biustonosza widzisz „bułki” pod pachami lub czujesz, że stanik jest za szeroki w obwodzie, skorzystaj z pomocy profesjonalnej brafitterki. Stanik nie powinien uciskać piersi, ponieważ może przyczynić się do ich odparzenia i zaburzeń w przepływie limfy. Układ limfatyczny pełni wiele funkcji, między innymi odpowiada za neutralizację substancji szkodliwych i obcych dla organizmu. Choć stanik za 100 zł może wydawać się sporym obciążeniem dla domowego budżetu, jest to inwestycja na miesiące, a nawet lata. Biustonosze z bazaru szybko się rozciągają i w rezultacie po kilku tygodniach musimy wymienić je na nowe.

Marlena

Komentarze (5)

pati25

8 lat temu

Są to częste błędy,nawyki z którymi możemy sobie poradzić.Ja na szczęście nie mam takiego nawyku próbowania wszystkich potraw,śpię 7-8 godzin.Z nerwami też sobie radzę (dobra książka,muzyka):-X:-X:P

drobina

8 lat temu

Fajny artykuł. Z tym spaniem to też nie potrafię się zdyscyplinować. Doba jest dla mnie za krótka i na sen nie mam czasu:-X chociaż ostatnio troszkę się poprawiłam:-X i czasami wcześniej idę do wyrka. Dobrze, że chociaż ze stresem i napięciem radzę sobie „na sportowo” :-X:P

Zostaw komentarz