nawyki-ktore-maja-zgubny-wplyw-na-zdrowie-kobiet

Gdy mówimy o zgubnych nawykach, zazwyczaj myślimy o nadużywaniu alkoholu, paleniu papierosów i narkotykach. Tymczasem wiele z nas nieświadomie popełnia drobne grzeszki, które w pewnym momencie mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Zbyt mało śpimy i odpoczywamy

Liczne obowiązki sprawiają, że coraz później kładziemy się spać i coraz wcześniej wstajemy. Nawet w wolne weekendy, kiedy możemy odpocząć, zdarza się, iż budzimy się wczesnym rankiem, aby zrobić zaległe pranie, uzupełnić braki w lodówce i wysprzątać całe mieszkanie na błysk. Naukowcy udowodnili, iż założenie, że życie jest zbyt krótkie, więc szkoda czasu na sen, jest błędne. Jeśli chcemy cieszyć się dobrą pamięcią i sprawnością intelektualną, powinniśmy spać przynajmniej 7 godzin dziennie. Ponadto osoby, które nie odmawiają sobie prawa do odpoczynku, pracują efektywniej od swoich zmęczonych kolegów.

Osoby, które cierpią na zaburzenia snu lub świadomie ograniczają sen do minimum, częściej chorują. Organizm potrzebuje czasu na regenerację, jeśli nie zapewnimy mu odpoczynku, nasz układ immunologiczny ulegnie osłabieniu i przestanie chronić nas przed drobnoustrojami wywołującymi infekcję. Na szczęście wielu problemom można zapobiec, śpiąc co najmniej 7 godzin dziennie.

Próbujemy wszystkie serwowane dania – negatywny wpływ na zdrowie kobiet

Nie tylko mężczyźni mają problem z cholesterolem, problem ten coraz częściej dotyczy kobiet. Każda z nas pragnie być dobrą gospodynią serwującą bliskim ich ulubione potrawy. Nawet jeśli same nie gustujemy w golonce, jemy ją, sprawdzając smak przygotowywanego przez nas dania. Chcesz uniknąć choroby wieńcowej? Już dziś zadbaj o swoje zdrowie i jedz tylko to, co służy twojemu organizmowi. Nie ulegaj presji bliskich, którzy namawiają cię na przygotowanie kotletów ociekających tłuszczem. Nie pozwól wmówić sobie, że marnujesz pieniądze, przygotowując dla siebie dietetyczny obiad.

Marlena