Moda

Najważniejsze trendy na 2022 rok

Najważniejsze trendy na 2022 rok

Flaunter z Unsplash

Każdy sezon obfituje w liczne trendy. Jedne pozostają z nami na dłużej, drugie szybko przemijają. Kompletując garderobę, warto jednak kierować się kilkoma czynnikami. Po pierwsze, wybierać ubrania z naszej palety kolorystycznej. Po drugie, stawiać na kroje sprzyjające naszej sylwetce. Po trzecie, wybierać tylko te rzeczy, które pozostają z nami kompatybilne. Przedstawiamy najważniejsze trendy na 2022 rok.

Spis treści:

  1. Najważniejsze trendy na 2022 rok. Moda dopaminowa, czyli intensywne kolory w hot trendach
  2. Przeskalowane marynarki i dopasowane minispódniczki
  3. Marynarka oversize i spodnie o prostej nogawce
  4. Koszula w wyrazistym kolorze lub kroju
  5. Obcisła sukienka i marynarka oversize

Najważniejsze trendy na 2022 rok. Moda dopaminowa, czyli intensywne kolory w hot trendach

Ze względu na obecną sytuację, która nie nastraja zbyt pozytywnie do życia, projektanci mody postanowili zapewnić nam odrobinę radości. Nic tak dobrze nie działa na nasz nastrój jak odpowiednio dobrane kolory. Tak narodziła się moda dopaminowa. Kobaltowa sukienka, ramoneska w odcieniu fuksji – wszystko to nadaje nam energii i sił witalnych, których potrzebujemy w codziennym życiu, by stawiać czoła przeciwnościom losu. Moda dopaminowa jest uzasadniona przez psychologię kolorów.

Przeskalowane marynarki i dopasowane minispódniczki

W tym sezonie nadal będziemy nosić przeskalowane marynarki. Jeśli już posiadasz takową w swojej szafie, to nie musisz kupować następnej. Brakuje ci tego elementu garderoby? Poszukaj marynarki oversize w second handzie lub w galerii handlowej podczas trwających zimowych wyprzedaży. Jeśli chodzi o najważniejsze trendy na 2022 rok, to przeskalowane marynarki nosimy w duecie z dopasowanymi minispódniczkami. Jeśli lubisz podkreślać swoje nogi, to ten sezon będzie należał do ciebie. Nie czujesz się bezpiecznie w minispódniczkach? Nie chcesz, by podczas ruchu lub schylania ktoś zobaczył twoją bieliznę? Minispódniczkę zastąp spódnicospodniami. Dobrze jest dobrać takie, które pasują kolorystycznie do naszej przeskalowanej marynarki.

moda dopaminowa
John Cameron z Unsplash

Marynarka oversize i spodnie o prostej nogawce

Marynarka oversize to ubranie, które w nadchodzącym sezonie będziemy nosić na różne sposoby. O zestawieniu z minospódniczkami lub spódnicospodniami już wspominałyśmy. Przywykłyśmy jednak do tego, że żakiet łączymy z eleganckimi spodniami. Te nie wychodzą z mody, lecz przechodzą pewne istotne modyfikacje. Najważniejsze trendy na 2022 rok obejmują spodnie garniturowe o prostej nogawce, które są niezwykle wygodne, choć prezentują się mniej formalnie.

Koszula w wyrazistym kolorze lub kroju

Wiosną 2022 roku będziemy nosić także koszule. Te jednak powinny rzucać się w oczy i stanowić nasz wyróżnik stylu. Możesz sięgnąć po koszulę w wyrazistym kolorze, np. w intensywnej, trawiastej zieleni. Ten kolor powoli zaczyna wkraczać do popularnych sieciówek. Główne skrzypce w naszej stylizacji może też odgrywać koszula o oryginalnym kroju.

Obcisła sukienka i marynarka oversize

Obcisłe sukienki powracają do łask. Można je spotkać w wielu popularnych sieciówkach. Tego typu kreacje cudownie podkreślają atuty kobiecej sylwetki. Aby jednak zrównoważyć zmysłowy wymiar sukienek bodycon w codziennych stylizacjach, projektanci zalecają, aby nosić je z marynarkami oversize. W ten sposób gramy fasonami i nasza dopasowana sukienka nabiera bardziej szlachetnego, a zarazem formalnego wymiaru.

Dodaj komentarz