Sharp KC-A60EUW
Źródło zdjęcia Goodair.pl

Marka Sharp jest producentem wysokiej klasy urządzeń RTV i AGD dedykowanych do zastosowań zarówno w domach, jak i niewielkich biurach czy pokojach hotelowych. Wśród nich na uwagę zasługują wydajne, a zarazem tanie oczyszczacze i nawilżacze powietrza wykorzystujące innowacyjną, opatentowaną technologię Plasmacluster.

Urządzenia w skuteczny sposób poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniach, dzięki odpowiedniemu nawilżeniu powietrza. Jednocześnie efektywnie i szybko oczyszczają je, usuwając groźne dla zdrowia pyły zawieszone PM 2.5 i 10, a także niwelując brzydkie zapachy. Zwalczają również groźne drobnoustroje – wirusy, pleśnie i grzyby – unoszące się swobodnie we wnętrzach.

Produkty charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Tak jest również w przypadku urządzenia Sharp KC-A60EUW, które wzięliśmy pod lupę i dziś prezentujemy wyniki jego kompleksowego testu. Wysoka skuteczność oczyszczania powietrza na poziomie 99,7% gwarantuje czystość bakteriologiczną pomieszczeń. Neutralizacja niepożądanych zapachów, a także odpowiednie nawilżenie zapewniają komfortowe warunki do pracy i życia mieszkańców domów jednorodzinnych, jak i pracowników biur.

Tani, wydajny i energooszczędny – oczyszczacz Sharp KC-A60EU W

Wyposażone w nowoczesny filtr HEPA H13 urządzenie, cechuje się podwyższoną skutecznością filtracji najbardziej niebezpiecznych dla płuc frakcji pyłów zawieszonych występujących w dużych miastach, będących efektem zjawiska smogu. Sprzęt został również wzbogacony o systemy elektroniczne oraz czujniki czystości, oraz poziomu nawilżenia i temperatury, które sprawiają, że jest on praktycznie bezobsługowy przez większość okresu standardowej eksploatacji.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Sharp charakteryzują się jednocześnie wysoką wydajnością rzędu 396 m3/h, co oznacza, iż są w stanie w ekspresowym tempie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 48 m2. Proces powinien zająć ok. 20 minut. W nieco ponad kwadrans pokój, salon lub salka konferencyjna może zostać oczyszczona nie tylko z pyłów zawieszonych, lecz również wirusów, grzybów i zarodników pleśni, a także pozbawiona unoszących się brzydkich zapachów.

Warto zwrócić szczególną uwagę na innowacyjne rozwiązanie, jakim jest opatentowana technologia Plasmacluster. Skutecznie usuwa ona patogeny, dzięki mechanizmowi emisji ujemnie naładowanych jonów wodorotlenowych OH do otoczenia. Cząsteczki, stykając się z drobnymi zanieczyszczeniami natychmiast je neutralizują, zabijając groźne bakterie. Pozwala to również przywrócić i utrzymać prawidłową równowagę kationowo-anionową, co przekłada się na lepsze samopoczucie i komfort życia, a jednocześnie redukuje stres i zmęczenie.

System filtrów zaimplementowany w urządzeniach pozwala na kompleksowe usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, a jednocześnie odpowiednie uzdatnienie powietrza. Najpierw dochodzi do usunięcia większych substancji lotnych – kurzu, włosów oraz alergenów. Następnie eliminowane są czynniki gazowe – dym tytoniowy, brzydkie zapachy i lotne związki organiczne. Ostatnim etapem czyszczenia jest zatrzymanie na filtrze HEPA H13 frakcji pyłów smogowych, jak i groźnych drobnoustrojów. Potem powietrze jest nawilżane i jonizowane, a następnie emitowane z powrotem do pomieszczenia. Proces jest praktycznie bezgłośny – emisja hałasu jest na poziomie zaledwie kilkunastu decybeli.

Dlaczego warto wybrać urządzenie Sharp do oczyszczania powietrza?

Model Sharp KC-A60EUW, podobnie jak inne urządzenia tej marki to uniwersalne rozwiązanie, które charakteryzuje się wieloma korzyściami z użytkowania. Dlaczego warto wybrać właśnie ten sprzęt?

  • Produkty są doskonale zaprojektowane i mają świetne parametry techniczne, dzięki czemu mogą być stosowane w małych mieszkaniach, dużych domach wielorodzinnych, jak i biurach oraz salkach konferencyjnych.
  • Ekspresowe działanie i wysoka wydajność sprawiają, że są w stanie oczyścić, nawilżyć i usunąć z powietrza zapachy w ciągu zaledwie kilku chwil. Przy metrażu 48 m2 proces zajmuje ok. 20 minut.
  • Energooszczędność to kolejna ich zaleta – pobór prądu wynosi zaledwie 5,3 W, a praca w trybie SILENT przez cały rok to koszt nieprzekraczający 30 zł.
  • Duża żywotność filtrów, które podlegają wymianie raz na 10 lat (przy standardowym zużyciu), gwarantuje tanią i niezawodną eksploatację.

Wartą wspomnienia funkcją jest tzw. klimatyzer, który umożliwia zastąpienie klasycznej klimatyzacji. Latem, gdy zrobi się naprawdę gorąco, wystarczy do zbiornika oczyszczacza wrzucić kilka kostek lodu i wlać schłodzoną wodę. Pozwoli to obniżyć temperaturę o kilka stopni, a jednocześnie zachować odpowiednią wilgotność.

Nawilżacz i oczyszczacz w jednym, czyli Sharp KC-A60EU W

Duża uniwersalność i wszechstronność zastosowań to zalety urządzeń japońskiego producenta sprzętu elektronicznego. Solidne i trwałe konstrukcje charakteryzują się długą i bezawaryjną eksploatacją. Są również bardzo energooszczędne, dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań obniżających pobór mocy z sieci. Cechują się również cichą pracą, co sprawia, że można je stosować w sypialni i pokoju dziecięcym.

Zastosowanie zaawansowanego systemu filtracji oraz innowacyjnej technologii usuwającej drobnoustroje i patogeny sprawiają, że Sharp KC-A60EUW jest urządzeniem, na które warto się zdecydować, poszukując uniwersalnego oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Zajrzyj na stronę https://goodair.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji.