Uroda

Jak kupować kosmetyki podczas epidemii koronawirusa?

Jak kupować kosmetyki podczas epidemii koronawirusa

Kosmetyki to najlepsi przyjaciele każdej kobiety. Z ich pomocą możemy podkreślić swoje naturalne piękno, wyrównać koloryt skóry i zadbać o jędrność naszej cery. Jak kupować kosmetyki podczas epidemii koronawirusa?

Nie musisz rezygnować z zakupów kosmetyków. Mamy dla ciebie jednak kilka przydatnych wskazówek. Warto zachować zasady bezpieczeństwa, aby uchronić się przed potencjalnym zagrożeniem.

W przypadku kolorówki zrezygnuj z testerów

Tradycyjne drogerie, w których oprócz kosmetyków do makijażu można kupić środki czystości są otwarte nawet w galeriach handlowych.  Zatem bez problemu możesz kupić nowy tusz, szminkę czy kredkę do brwi. Niestety, nawet drogerie proszą o to, aby nie korzystać z testerów przy podejmowaniu decyzji, bo przed chwilą mogła ich używać osoba zakażona koronawirusem. Dlatego sprawdź swatche w internecie lub sięgaj po produkty do makijażu, które już dobrze znasz i zdążyłaś je polubić.

Uważaj na kolorówkę

Staraj się kupować zafoliowaną kolorówkę, aby mieć pewność, że nikt nie otwierał pełnowymiarowego produktu i nie testował go na sobie. Niestety, ludzie lubią sięgać po kosmetyki przeznaczone na sprzedaż, pomimo że mają do dyspozycji mnóstwo testerów.  Jeśli nie masz pewności, że kosmetyk jest nieużywany, bo np. kupujesz niezafoliowany błyszczyk, to zamów wybrane produkty w drogerii online. Wówczas masz gwarancję, że żaden z produktów nie był wcześniej przez nikogo odkręcany.

Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji

Jeśli potrzebujesz kremu do twarzy lub pod oczy, możesz go normalnie kupić w stacjonarnej drogerii. Warto jednak, gdy jesteś na 100% przekonana o zakupie danego specyfiku, wyjąć słoiczek z kartonika i go odkręcić, aby sprawdzić, czy nikt nie zdjął folii zabezpieczającej. Niestety, klientki drogerii lubią testować pełnowymiarowe kosmetyki, dotyczy to nie tylko kolorówki, ale też pielęgnacji.

Zachowuj bezpieczny odstęp

Podczas zakupów w drogerii zachowuj bezpieczny odstęp od innych klientów oraz pracowników sklepu. Powinnaś omijać ich z odległości 2 metrów. Nie tłocz się przy kasie, w miarę możliwości wybieraj samodzielne skanowanie zakupów. Sprzedawcy starają się bowiem na bieżąco dezynfekować ekrany przy kasach samoobsługowych.

Dodaj komentarz