najlepszy-podklad-dla-twojej-skory

To on tworzy podstawę i jest punktem wyjścia dla idealnie zrobionego makijażu. Odpowiednio dobrany, zatuszuje wszystkie niedoskonałości i zaczerwienienia, sprawiając, że twoja twarz rozpromienieje. Natomiast nieprawidłowo dopasowany uwypukli jedynie niedociągnięcia i obnaży jej mankamenty. Jaki jest najlepszy podkład dla Twojej skóry?

Zatem jak sprawić, żeby codziennie cieszyć się perfekcyjnie zrobionym makijażem? Przeczytajmy parę rad.

Wybierz rodzaj!
Pułki sklepowe uginają się od podkładów prezentowanych pod różna postacią. Jednak nie każda z możliwych ewentualność jest odpowiednia dla twojej skóry. Najczęściej możemy spotkać się z podkładami w postaci:

Sztyftu. Jest idealnym rozwiązaniem dla pań borykających się z problemem pojawiających się zaczerwienień na twarzy i licznych niedoskonałości. Sposób jego aplikacji jest podobny do malowania ust szminką. Należy nałożyć podkład na zewnętrzne części twarzy i rozprowadzić go równomiernie gąbką bądź palcami. Niekwestionowanym atutem tego typu podkładu jest wygodna forma nakładania. Polecam każdej pani aby zaopatrzyła się w sztyft i nie wykładała go z torebki.

Podkład płynny. Jest najlepszym rozwiązaniem do wykonania codziennego makijażu. Jego lekkość pozwala stworzyć naturalnie wyglądającą bazę. Tego typu kosmetyk jest polecany do cery dojrzałej i ze zmarszczkami. Dzięki swojej unikalnej konsystencji idealnie pokrywa niedoskonałości.

Podkład o konsystencji musu. Jego lekkość sprawia, że jest idealny do młodej, niezniszczonej cery. Z kolei nie nadaje się dla pań, które zauważają już pierwsze zmarszczki, ponieważ może nie sprostać ich pokryciu.

Kompakcie. Jest najwygodniejszym w aplikacji podkładem. Należy go wklepywać w skórę, a nie rozcierać. Jego dogodna forma aplikacji pozwoli nam na poprawienie makijażu nawet w najtrudniejszych warunkach.

Odpowiedni kolor
Jeżeli zdecydowałyśmy się już na rodzaj podkładu, jaki chcemy stosować, następnym zadaniem jest dopasowanie odpowiedniego koloru.
Najlepszą metodą jest nałożenie wybranych odcieni na żuchwę i wybranie tego, który najbardziej przypomina odcień naszej skóry.
Dobór odpowiedniego koloru jest bardzo ważną czynnością, gdyż kolor o ton za ciemny postarza naszą twarz i sprawia efekt maski.

W sztuce makijażu najistotniejszą sprawą jest jego takie wykonanie aby zachować naturalność. Podkład jest podstawą i najważniejszą częścią malowania. Starajmy się indywidualnie podejść do sprawy jego doboru aby każdego dnia wyglądać jak po wizycie u wizażystki.

Anna 14-stek