Menopauza Menopauza w umyśle

Nadchodzi siwa rewolucja!

nadchodzi-siwa-rewolucja

Do 2020 roku aż 50% ludzi w krajach wysokorozwiniętych będzie miało ponad 50 lat. Społeczeństwo nieuchronnie się starzeje, ale wcale nie chce zwalniać tempa. Jak cywilizacja oparta o kult młodości poradzi sobie z nadejściem dojrzałej i żądnej życia generacji 50+?

To jest mój czas

Stuknęła ci 50-tka? To świetnie! Wcale nie musisz tego ukrywać. Nie próbuj oszukiwać czasu. Nadchodzi właśnie twój najlepszy wiek. Nie wierzysz? To uwierzysz! Jesteś już dojrzała i dobrze wiesz, czego chcesz od życia. Masz ustabilizowaną sytuację zawodową, odchowane dzieci, możesz z pełną świadomością skupić się na sobie. Dopiero teraz możesz pozwolić sobie na… wszystko. A nawet na więcej.

Nadchodzi rewolucja!

Czym jest siwa rewolucja?
Można ją określić jako zmiany w świadomości społecznej, dotyczące postrzegania ludzi po 50-tce. To też istotny zwrot w patrzeniu na siebie przez samych pięćdziesięciolatków.

Siwi rewolucjoniści to ludzie, którzy doskonale wiedzą, ile mają lat i wcale ich to nie boli. Biorą z życia wszystko, co najlepsze. Dbają o zdrowie i kondycję, są aktywni intelektualnie, realizują swoje pasje, pracują. Nie ulegają stereotypom i nie zamykają się na zmiany. Nie chcą się na siłę odmładzać czy odejmować sobie lat. Chcą być po prostu sobą.

Monika Witczak

Do 2020 roku aż 50% ludzi w krajach wysokorozwiniętych będzie miało ponad 50 lat. Społeczeństwo nieuchronnie się starzeje, ale wcale nie chce zwalniać tempa. Jak cywilizacja oparta o kult młodości poradzi sobie z nadejściem dojrzałej i żądnej życia generacji 50+?

Starość wokół nas

Kult młodości stanie się wkrótce passe? Na to jeszcze zdecydowanie za wcześnie, jednak wielki świat show biznesu już dostrzegł, jak dużym potencjałem jest pokolenie 50+.

Na ekranach telewizorów, w popularnych programach, w kinach, a ostatnio nawet na wybiegach można coraz częściej zobaczyć piękne, dojrzałe kobiety i fascynujących, dojrzałych mężczyzn. Nie wstydzą się siwych włosów i kilku zmarszczek, nie boją się mówić o swoim wieku i zaletach, jakie się z tym wiążą. Starzenie się nie jest niczym strasznym i oni już o tym wiedzą!

Siwa rewolucja dopiero się zaczyna. Może jeszcze tego nie czujesz, może wciąż zazdrościsz młodszym koleżankom, ale uwierz… naprawdę nie ma czego. Twój wiek to Twoja ogromna zaleta!

Monika Witczak

Komentarze (13)

Tess

11 lat temu

Sama doznałam, więc mogę potwierdzić, że pomimo wieku ciągle czekają nas miłe niespodzianki od życia i więcej teraz potrafię z nich korzystać, bo mam na to czas.

Mindi

11 lat temu

Przeczytałam kolejny artykuł o zabiegach twarzy, wstrzykiwaniach i pomyślałam, że chyba czas żeby siwa rewolucja była zgodą na naturalność a nie napędzaniem nas na ciągłą walkę z naturą. Dlaczego na mężczyznach nie jest wymuszane to dobre samopoczucie czy młody wygląd niezależnie od wieku. Rozumiem zachęcanie do dbania o siebie poprzez chwili z maseczką, gimnastyką czy realizację siebie poprzez zainteresowania. Ale te ciągłe przypominania o twarzy bez zmarszczek, płaskim brzuchu i modzie dla nastolatek jest przytłaczające. Teraz jest czas naszych dzieci, oni mają być piękni, młodzi i pełni dobrych perspektyw.

filodendron

11 lat temu

Na ogół wszystkim rządzi pieniądz ,to ,że dostrzeżono ludzi o siwych włosach to nie nowy kult ,tylko zalety porfela pięćdziesięciolatka. Jest to grupa docelowa dla tysięcy firm – tu są wielkie możliwości zysku.

pati25

11 lat temu

Podnoszący na duchu artykuł.Wprrawdzie do 50-tki zostało mi jeszcze kilka lat ale już czuję się wspaniale.Wreszcie nadchodzi kult „nie młodości”.Zresztą nigdy nie dążyłam za kultem młodości.

Inga

11 lat temu

Kult młodości?A co to jest?Jeśli te wszystkie napompowane silikonem i botoksem karykatury kobiet pędzących za młodością jest trendy,to ja chyba wolę moje dobijanie do pięćdziesiątki.Tu mnie strzyka,tam mnie boli,ale nic to.Nie myślę,że czas upływa,bo na razie mnie przegania.

Mindi

11 lat temu

Cieszę się, że takie mogą być perspektywy, mam nadzieję, że i ja doczekam się takich nadziej i mocy w sobie.

drobina

11 lat temu

Podoba mi się tytuł artykuł! 🙂 Nie boję się upływu czasu. Nigdy nie ukrywam swojego wieku. Prowadzę aktywny tryb życia. Jest jednak jeden szkopuł, póki co trudno mi się przyzwyczaić do siwych włosów, więc farbuję je na mój kolor sprzed lat;)

mejgosia

11 lat temu

jakoś trudno mi w to uwierzyć, szczególnie dzisiaj, gdy jestem obolała i cierpiąca!Nie wyobrażam sobie teraz zwiększonej aktywności ruchowej! Ale gdy wyzdrowieję to pomyślę o tym trochę poważniej!

filodendron

11 lat temu

Zgadza się już to w wielu krajach dostrzeżono,ludzie 50+ są najbogatszą i najlepiej ustawioną grupą społeczną.Często są bogaci i na stanowikach i trzeba się z nimi liczyć.

Zostaw komentarz