mrozona-herbata-idealna-na-upaly

Ostatnio doskwierają nam prawdziwie letnie upały. W takiej sytuacji pijemy jeszcze więcej niż zwykle. Ważne, żeby w taką pogodę skutecznie gasić pragnienie.

Bez picia nie ma życia

Trudno dokładnie sprecyzować, ile płynów powinniśmy wypić w ciągu doby. Na ten temat zdania są podzielone. Jedni uważają, że wystarczy 1,5 litra, inni twierdzą, że należy pić tyle, ile dyktuje nam pragnienie.

Upały nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że w takie upalne dni niezbędne jest spożywanie dużej ilości wody, bo organizm w bardzo szybkim tempie traci wodę, co ostatecznie może doprowadzić do odwodnienia.

Ugasić pragnienie

Herbata mrożona w takiej sytuacji to idealne rozwiązanie. Inne napoje albo zawierają za dużo cukrów albo nazbyt gazowane. Dlatego też herbata mrożona sprawdza się najlepiej.

Herbata mrożona jest dobrym rozwiązaniem, dlatego że oprócz tego, że chłodzi, zapewnia także orzeźwienie i gasi pragnienie. Taki napój jest lekki i zapewnia wszystko to o czym marzy osoba spragniona w gorące, upalne dni. Mrożona herbata to nie tylko idealne rozwiązanie na upały, to także doskonałe rozwiązanie na cudowne orzeźwienie każdego dnia, o każdej porze roku. Wybierając odpowiednie napoje na upały, można dostarczyć organizmowi wszystkiego, tego co w danym czasie najbardziej potrzebuje.

Najlepsza – domowa

Oczywiście, mrożoną herbatę możesz kupić w sklepie w butelce lub puszce o przeróżnych wariacjach smakowych. Jednak, wszystkie dobrze wiemy, że najlepsze i najzdrowsze jedzenie jest zawsze domowe. Jeżeli zrobisz herbatę sama masz pewność, co do składników, braku konserwantów oraz czujesz satysfakcje – a to jest bezcenne.

Przygotuj dzbanek mrożonej herbaty dla siebie, rodziny czy przyjaciół. Nie zajmie Ci to dużo czasu.

2 łyżeczki zielonej lub czarnej herbaty lub dwie torebki
duża ilość kostek lodu
dobra woda do zaparzenia
cukier lub syrop cukrowy do osłodzenia (według uznania)
listek mięty do dekoracji

Całość podawaj w dzbanku z dużą ilością kostek lodu. Pij na zdrowie i skutecznie gaś pragnienie!

Zuzanna Górka