Moda

Modowe triki wyszczuplające

Modowe triki wyszczuplające

Joshua Rawson-Harris z Unsplash

Czy wiesz, że większość kobiet skarży się na nadwagę, wystający brzuszek, zbyt szerokie ramiona lub biodra? Mamy ogromne zastrzeżenia do swojego ciała. Tymczasem modowe triki wyszczuplające pozwolą optycznie zmniejszyć te części ciała, które chcemy zwęzić. Istnieją też sztuczki, dzięki którym w wybranych miejscach nabierzesz pożądanych krągłości.

Spis treści:

  1. Sposób na smukłą sylwetkę – ubrania w nasyconych kolorach
  2. Dekolt w serek, czyli jak wyszczuplić ramiona
  3. Pionowe linie i paski, czyli sposób na optyczne wyszczuplenie sylwetki
  4. Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? Drobne wzory na ubraniach
  5. Modowe triki wyszczuplające – pionowe kieszenie
  6. Modowe sztuczki wyszczuplające. Jak dobrać dodatki?

Sposób na smukłą sylwetkę – ubrania w nasyconych kolorach

Czy wiesz, że jasne, pastelowe ubrania optycznie cię poszerzają? Natomiast sięgając po odzież w nasyconych kolorach, vide kobalt, fuksja, irysowy fiolet, możesz optycznie wysmuklić sylwetkę? Jeśli masz szerokie ramiona i wąskie biodra, to u góry zakładasz fioletową bluzkę, natomiast na dole białe spodnie w duże fioletowe kwiaty. W ten sposób optycznie wyszczuplasz barki, jednocześnie poszerzając biodra. Jasne kolory i duże wzory o kontrastującym charakterze dodają objętości.

Dekolt w serek, czyli jak wyszczuplić ramiona

Triki modowe wyszczuplające sylwetkę potrafią zdziałać wiele dobrego. Wykazano, że gdy chcemy poszerzyć ramiona i optycznie powiększyć biust, powinnyśmy zakładać bluzki i sukienki z zabudowanym dekoltem, w tym golfy. Nadają one masywności górnej części naszej sylwetki. Analogicznie, gdy zastanawiasz się, jak optycznie wyszczuplić sylwetkę, powinnaś postawić na mocniej wycięty dekolt. Każde odsłonięcie ciała w górnej partii działa wysmuklająco. Jednak najlepsze rezultaty przynosi dekolt w serek. Ten optycznie wydłuża szyję, wyszczupla ramiona i zmniejsza objętość biustu. Stanowi świetne rozwiązanie dla krąglejszych kobiet, lecz nie tylko. Także panie o małym biuście i szerokich ramionach, czyli reprezentujące typ sylwetki stożek, mogą postawić na dekolt w serek, aby optycznie pomniejszyć barki.

Pionowe linie i paski, czyli sposób na optyczne wyszczuplenie sylwetki

Istnieją różne sposoby na optyczne wyszczuplenie sylwetki. Największą popularnością cieszą się pionowe linie i paski. Jeśli masz zastrzeżenia do swojej figury i chcesz optycznie zrzucić parę kilogramów, postaw na sukienkę w pionowe pasy. Nie zawsze jednak musimy mieć do czynienia z tym printem, aby uzyskać pożądany efekt. Bardzo dobre rezultaty przynoszą pionowe linie, które tworzą się w sposób naturalny przy komponowaniu outfitu. Trencz, który pozostaje rozpięty, optycznie wysmukla sylwetkę. Zresztą podobnie działa długi kardigan, który wiążemy tylko na wysokości pasa. Także długi naszyjnik z drobną zawieszką może utworzyć wysmuklającą linię pionową. Podobny efekt uzyskamy, przewieszając przez szyję jedwabną apaszkę, która tworzy pożądaną linię. Także luźno puszczona krawatka przy eleganckiej koszuli zarysowuje pionowy pas, który wyszczupla. Co ciekawe, zwykliśmy mówić, że poziome pasy poszerzają sylwetkę. Tymczasem diabeł tkwi w szczegółach. Gdy są one cieniutkie i mocno kontrastowe, to oko ludzkie się gubi i wydaje mu się, że widzi kogoś o znacznie smuklejszej figurze.

sposób na optyczne wyszczuplenie sylwetki

Tamara Bellis z Unsplash

Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? Drobne wzory na ubraniach

Czy wiesz, że sukienka w drobną łączkę sprawia, że wyglądasz delikatniej i szczuplej? Niewielkie printy mają to do siebie, że optycznie wysmuklają sylwetkę. Natomiast większe dodają jej masywności. Musisz tylko wiedzieć, jaki typ sylwetki reprezentujesz i co powinnaś w niej zwęzić, a co poszerzyć.

Modowe triki wyszczuplające – pionowe kieszenie

Masz zastrzeżenia do swoich bioder? Uważasz, że są one za szerokie? Z pomocą przychodzą modowe sztuczki wyszczuplające. Jeśli sięgniesz po trencz z pionowymi lub skośnymi kieszeniami na wysokości bioder, te będą sprawiały wrażenie mniejszych niż w rzeczywistości.  Analogicznie działają pionowe i skośne kieszenie na linii biustu w sukienkach oraz w koszulach.

Modowe sztuczki wyszczuplające. Jak dobrać dodatki?

Jeśli chodzi o sztuczki wyszczuplające, to nie sposób pominąć tutaj dodatków. Duża torebka świetnie wygląda u kobiety o pełniejszych kształtach. Drobne panie powinny raczej sięgać po mniejsze torebki. W ich przypadku także sprawdzi się delikatniejsza biżuteria, która nie przytłoczy ich filigranowej sylwetki. Natomiast duże, ciężkie naszyjniki świetnie zdadzą egzamin u jabłka. Panie o tym typie figury zazwyczaj mają wystający brzuch, który jest większy od piersi. Z tego powodu warto odwrócić uwagę od dysproporcji sylwetki, sięgając po mocną biżuterię.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz