modnie-w-karnawale

Która z nas nie marzy o tym, żeby tak jak w Sylwestra przetańczyć w karnawale choć jedną noc? Wielka sala, muzyka, nastrojowe oświetlenie, przystojny mężczyzna i my piękne, uśmiechnięte, szczęśliwe wirujące w tańcu… Trwający właśnie karnawał to najlepszy czas, aby takie marzenie zrealizować. Postarajmy się więc, aby w czasie naszej karnawałowej zabawy czuć się pięknie i wyglądać olśniewająco.

W tegorocznym karnawale moda daje nam przyzwolenie na odważne i błyszczące stroje, makijaże i fryzury. W tym sezonie śmiało możemy sięgać po wszystko, co doda nam blasku i magii. Satynowe i zamszowe kreacje będą jak najbardziej na miejscu. Mamy też szeroki wybór kolorów, w jakich na tegorocznych balach i zabawach możemy się zaprezentować: od klasycznej i seksownej czerni, przez czerwień i bordo, szmaragdową zieleń po chabrowy błękit. Każda z pań znajdzie kolor dla siebie.

Na pierwszym miejscu w bieżącym sezonie stawia się koronki i wszelkiego rodzaju dodatki z jej wykorzystaniem. Koronka może być jedynie elementem naszego stroju: może to być koronkowe body, bluzeczka lub gorset, a także cała sukienka. Można również zastosować koronkową broszkę, jako element uzupełniający naszą kreację lub naszyjnik zawierający małe koronkowe ozdobniki. Dodatkiem do naszego stroju może być także sama kokarda, wpięty koronkowy kwiat czy woalka.

Strój wieczorowy koniecznie powinien podkreślać naszą kobiece doskonałości. W tym roku ponownie warto zwrócić uwagę na modny gorsetowy krój kreacji wieczorowych. Pozwala on pięknie podkreślić talię, uwydatnić biust oraz pokazać ramiona. Styl ten daje też nam duże możliwości doboru dodatków. Na wielkich galach wciąż królują długie do ziemi suknie i eleganckie szale.

Nie obawiajmy się bransoletek, szczególnie tych perłowych, koralików i innych dodatków, które przysporzą nam blasku. W tym roku, zamiast tradycyjnych koków, spinek i klamerek, modne są także przepaski na głowę. Bogactwo karnawałowych dodatków daje nam także możliwość nadania nowego charakteru kreacjom, które już posiadamy w naszej szafie. Wystarczy odrobina fantazji i z prostej sukienki dzięki koronkom i innym ozdobom możemy wyczarować cudowną wieczorową kreację.

Czas karnawału to czas przepychu, także w stroju. Jeżeli wybierasz się na tzw. bal przebierańców dla dorosłych, możesz dać się ponieść fantazji i przebrać się za bohaterów dziecięcych bajek lub wystylizować np. na lata 60. Warto zapytać o konwencję imprezy, na którą się wybierasz. Coraz bardziej modne stają się wielkie gale, na których motywem przewodnim jest karnawał wenecki. Obowiązują tam maski, pióra, wachlarze i stroje z epoki.

Pamiętaj jednak, że aby czuć się komfortowo i elegancko nie możesz przesadzić. Tym bardziej, że dopełnieniem naszej wieczorowej kreacji powinien być świetlisty makijaż i finezyjna fryzura. Nieodzownymi składowymi każdego wieczorowego stroju są także promienny uśmiech i prawdziwie szampański nastrój. Te dwa elementy gwarantują, że każda karnawałowa zabawa będzie udana!

Wiele uśmiechów i czarodziejskich chwil w Nowym Roku życzy czytelniczkom Menopauzy.pl zespół Szlifierni Stylu

Szlifiernia Stylu