moda na jesień

Chowamy włosy pod czapkę, dłonie w rękawiczkach, a stopy zamykamy w butach, więc wydaje nam się, że możemy sobie odpuścić ich jesienną stylizację. Najwyższa pora to zmienić – z nami dowiesz się, co jest modne tej jesieni.

Od stóp do głów

Wszyscy wiemy, że o stopy należy dbać cały rok, a w okresie jesienno-zimowym wymagają one dwa razy więcej uwagi. Wiele pań rezygnuje z malowania paznokci, gdyż w zamkniętych butach łatwiej o odpryśnięcie lakieru. Wystarczy jednak dopasować kosmetyki do pory roku, aby cieszyć oko zadbanymi, stylowymi stopami – nie ważne, że nikt ich nie zobaczy.

Zamień intensywne kolory na bezbarwne lub cieliste lakiery odżywcze, które raczej chronią, niż barwią płytkę paznokcia. Jeśli tęsknisz za tęczą na swoich stopach – wymieszaj odrobinę kolorowego lakieru z ochronnym. Stopy jesienią nie powinny przyciągać zbyt wiele uwagi.

Za to na pewno mają przyciągać ją nasze dłonie, zmieniamy jednak ich kolorystykę. Koniec z krwawymi czerwieniami, intensywnymi błękitami – jeśli koniecznie z chcesz zaszokować, użyj odcieni pomarańczowego.

Tej jesieni stawiamy na miękki kolor naturalnego futra tygrysiego, które mieni się barwami od niezwykle mocnego, prawie czarnego brązu, do żółtych odcieni pomarańczu. Letni motyw plecionki zastępujemy delikatnymi falami i pasemkami, dlatego dobrze jest zainwestować w dwa lakiery o bardzo zbliżonej kolorystyce i malować paznokcie naprzemiennie, lub używać dwóch kolorów na jednym paznokciu.

Joanna Pastuszka-Roczek