milosc-pilnie-poszukiwana

Znalezienie miłości w dzisiejszych czasach nie jest proste. Podobno miłości nie należy szukać, bo sama nas znajdzie. Jednak czekanie w domu wśród czterech ścian może nie przynieść pożądanych rezultatów. Nie ma na co czekać! Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i wysłać przysłowiowy kupon, by dać szansę szczęściu.

Rozejrzyj się

Miłość może czaić się tuż za rogiem. Pewien znajomy na moje pytanie: gdzie szukać miłości odpowiedział – “W warzywniaku” – i miał rację. Miłość zazwyczaj dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie i spotykamy ją w najmniej oczekiwanym miejscu. Jedyne co trzeba zrobić to otworzyć się na nią. Może warto się rozejrzeć w najbliższym otoczeniu? Otworzyć oczy i dostrzec niedostrzeżone do tej pory.

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Wystarczy spojrzeć na wieloletnie małżeństwa, które miały swój początek w przyjaźni. Często zdarza się, że nasz najlepszy przyjaciel okazuje się kimś więcej. Znacie się na wylot. Nie krępujecie się siebie wzajemnie, niczego nie ukrywacie, a wszystkie potknięcia zostają wybaczone.

Cudowne uczucie

Miłość jest pięknym uczuciem i każdy z nas na nią zasługuje. Wszyscy uwielbiamy czuć „motylki w brzuchu”. Mamy więcej energii, jesteśmy uśmiechnięci i mamy wrażenie, że cały świat stoi przed nami otworem. Nie ma takiej rzeczy, z którą byśmy sobie nie poradzili! Nowy partner to nowe życie!Być zakochanym to być szczęśliwym. Powraca tu stara prawda, że pieniądze szczęścia nie dają. Po co nam wspaniała willa, cudowne samochody w garażu i wakacje w różnych zakątkach świata, skoro nie mamy tego z kim dzielić? Nie ma na świecie nic cudowniejszego niż życie w szczęśliwym związku przepełnionym wzajemną miłością i zrozumieniem.

Otwórzmy się na nowe doznania

Poszukujący miłości mają teraz sporo okazji do poznania nowych ludzi. Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Dobrze się bawić, a przede wszystkim być sobą i nie przejmować się zbytnio drobnostkami. Podejdźmy do siebie z dystansem. Zapomnijmy o dawnych partnerach i nie udanych związkach. Nie podchodźmy od razu „na serio” do nowo poznanej osoby. Wyluzujmy się, zrelaksujmy i cieszmy się wszystkim, co nas otacza. Nauczmy się być szczęśliwi sami ze sobą, a później obdarzmy tym szczęściem drugą osobę.

Nie bójmy się zmian

Skoro do tej pory nasze staranie i zachowanie nie przyciągało potencjalnych partnerów ani też nie było w stanie ich zatrzymać, może powinniśmy coś zmienić?

Jak powiedział Albert Einstein:

„Tylko głupcy oczekują innych rezultatów, robiąc wciąż te same rzeczy”

Z nowym podejściem do siebie i otaczającego świata możemy wiele zdziałać. Otworzą się przed nami nowe ścieżki. Błyskiem w oku oraz szczerym uśmiechem na pewno przyciągniemy spojrzenia płci przeciwnej, a jeśli nawet nie znajdziemy od razu swojej drugiej połowy, to na pewno zyskamy przyjaciół, którzy wypełnią pustkę.

Maria S