Zdrowie

Co mężczyźni chcieliby wiedzieć o okresie, ale boją się zapytać?

pytania mężczyzn dotyczące okresu

Każdy mężczyzna chciałby wiedzieć, jak to naprawdę jest z tym okresem. Większość jednak boi się zadać to pytanie swojej siostrze, mamie czy dziewczynie, by nie wyjść na idiotę, tudzież zboczeńca. Tymczasem to dobrze, że faceci coraz częściej interesują się menstruacją. Co mężczyźni chcieliby wiedzieć o okresie, ale boją się zapytać? Z myślą o panach spieszymy z artykułem, który wyjaśnia najważniejsze kwestie.

Jaka jest różnica między tamponami a podpaską?

Oba produkty chłoną krew menstruacyjną, przy czym podpaski robią to, gdy ta już przedostanie się na zewnątrz, a tampony wewnątrz pochwy.  Z tamponami można pływać, są wygodniejsze podczas upałów i sprawiają, że praktycznie w ogóle nie odczuwamy menstruacji. Z drugiej strony mogą one doprowadzić do zespołu wstrząsu toksycznego, dlatego niektóre panie preferują podpaski. Niektórym kobietom umieszczanie tamponu wewnątrz pochwy sprawia trudności, ponieważ jest po prostu bolesne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kobiet.

Czy aplikacja tamponu jest przyjemna?

Otóż nie, w ogóle nie dostarcza przyjemności. Wbrew pozorom penetracja sama w sobie nie jest źródłem rozkoszy, zwłaszcza gdy kobieta nie jest mocno podniecona. Wkładanie tamponu nie ma nic wspólnego z seksem po długiej grze wstępnej, który uprawia się z ukochanym facetem budzącym w nas pociąg fizyczny.

Czy kobiety uprawiają seks podczas okresu?

Z naszego artykułu nie dowiesz się, czy twoja dziewczyn to lubi. Seks podczas okresu to bardzo indywidualna sprawa. Jedne panie odczuwają silne napięcie seksualne w trudne dni, drugie nie mają najmniejszej ochoty na seks. Na dodatek jedne wstydzą się krwi i nie chcą obrzydzić partnera, drugie nie mają takich oporów.

Czy kobiety są mocniej podniecone podczas okresu

Wszystko zależy od kobiety, ale rzeczywiście większość pań odczuwa wtedy większy apetyt na swojego partnera. Podczas okresu w organizmie kobiety jest najmniej progesteronu w całym cyklu, a to  właśnie on obniża libido. Ponadto pochwa kobiety jest lepiej nawilżona, a obkurczająca się macica może pobudzać zakończenia nerwowe i zwiększać ochotę na seks.

Czy podczas okresu można zajść w ciążę?

Tak, można, gdyż plemniki są bardzo żywotne, zwłaszcza te młodych mężczyzn mogą przetrwać w pochwie 7 dni. Niezależnie od tego, czy kobieta ma miesiączkę, czy nie, należy używać prezerwatyw lub innych środków antykoncepcyjnych.  Podczas menstruacji w ogóle lepiej nie rezygnować z kondomów, gdyż chronią partnerów przed infekcjami.

Co mężczyźni chcieliby wiedzieć o okresie, ale boją się zapytać?  Ile właściwie trwa okres?

To jest kwestia mocno indywidualna, czasem trwa 3 dni, czasem nawet 8 dni. W ogóle nie zakładaj, że miesiączka trwa tylko jeden dzień i się kończy. Niektórzy mężczyźni myślą, że menstruacja to takie drobne skaleczenie, troszkę krwi poleci, po czym  po chwili przestaje.

Czy podczas okresu można pieścić piersi kobiety?

Tak, można, ale trzeba być delikatnym, bo są wtedy szczególnie wrażliwe na dotyk. Czasem są opuchnięte i ciężkie. Pamiętaj o tym, aby podczas okresu z sutkami obchodzić się szczególnie delikatnie.

Jak często przypada okres?

U kobiet cykl menstruacyjny może trwać 21 dni,  ale cykl liczący 35 dni też jest postrzegalny jako prawidłowy.  Średnio trwa on 28 dni. Co tyle dni pojawia się też krwawienie u kobiet stosujących doustną antykoncepcję hormonalną.  Jest to tzw. krwawienie z odstawienia.

Dodaj komentarz