lubisz-swoje-ubrania-to-o-nie-dbaj

Zobaczysz piękny ciuch na wystawie sklepowej, zapragniesz go mieć, kupujesz (najlepiej po okazyjnej cenie) i nosisz z przyjemnością. Tak najczęściej wygląda żywot naszych ubrań. Co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się naszymi ubraniami? Jak o nie dbać, aby nawet po częstym noszeniu i praniu wciąż wyglądały jak w dniu zakupu?

Szafa idealna

Szafa to obowiązkowy mebel w każdym domu. Każda z nas marzy o swoim “małym, modowym królestwie” – przestronnej garderobie, gdzie zmieszczą się wszystkie ubrania, buty, dodatki. Nie zależnie od tego czy masz ogromną przesuwaną szafę na całą ścianę czy klasyczną, najważniejsze to zachować w niej porządek. A to wcale nie jest takie proste. Nie ma co się oszukiwać. Nawet najbardziej eleganckiej kobiecie zdarzy się czasem niedbale wrzucić coś do szafy.

Każda z nas musi opracować swoją własną strategię na szafę idealną. Większość kobiet ma po prostu dużo (albo bardzo dużo) ubrań. Grunt to mądrze je uporządkować. Po pierwsze po to, aby zachować porządek, o drugie, aby uniknąć sytuacji, kiedy zapominasz o bluzkach czy spódnicach schowanych na dnie szafy. Dzięki temu być może nie kupisz kolejnego prawie identycznego swetra do tego, który masz już w szafie. A także już nigdy nie powiesz “Zupełnie zapomniałam, że to mam!”.

Sortuj swoje ubrania tak jak lubisz: kolorami, fasonami, okazjami. Przygotuj ubrania na nadchodzący sezon – jest wiosna, czekamy na lato więc zbędne są grube swetry czy zimowe kurtki w szafie, do której zaglądasz codziennie. Rzeczy niesezonowe oraz rzadko używane trzymaj osobno.
W szafie aktualnie nie używanej dobrze jest umieścić coś, co odstraszy mole, np. woreczek z lawendą, szczególnie jeśli masz sporo rzeczy wełnianych.

Jak dbać o ubrania?

Aby nasze ubrania na długo zachowały swoją świetność, trzeba je nie tylko w odpowiedni sposób prać lub czyścić, ale także umiejętnie przechowywać.

Zuzanna Górka