laserowe-leczenie-zylakow

Żylaki to już choroba cywilizacyjna XXI wieku. Przyczyną żylaków są predyspozycje genetyczne, ale w większości przypadków są konsekwencją siedzącego trybu życia, małej dawki ruchu, niewłaściwej diety i nadmiaru używek. Jeśli jednak się pojawiły, to należy je leczyć, i to jak najszybciej.

Metody leczenia żylaków

Wyróżnia się wiele różnych metod leczenia żylaków, m.in. farmakoterapię, kompresoterapię, skleroterapię, hydroterapię, a także leczenie operacyjne, które dzieli się na zabiegi operacyjne i zabiegi ambulatoryjne. Leczenie laserowe należy przypisać do tych ostatnich, czyli do zabiegów ambulatoryjnych.

Leczenie żylaków

Sposoby leczenia żylaków zależą m.in. od stanu żył, wieku pacjenta itp. Ważny jest jednak i czynnik finansowy. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje bowiem wszystkich zabiegów, a jedynie te tradycyjne. Tak więc leczenie laserowe nie kwalifikuje się do refundacji, więc pacjenci muszą sami zapłacić za zabieg.

Leczenie laserowe

Laser jest alternatywą dla leczenia chirurgicznego. Specjaliści bardzo sobie chwalą tę właśnie metodę. Dlaczego? Dlatego, że aparatura, która jest używana podczas zabiegów, to sprzęt najnowszej generacji. Sama metoda nie niesie ze sobą ryzyka powikłań. Zabieg laserowy jest również mniej bolesny dla pacjenta. Dodatkowo, pacjent szybko wraca do zdrowia i może normalnie funkcjonować.

Sabina Sosnowska