kwas-mlekowy-na-zmarszczki

To, na ile lat wyglądamy, zależy od jakości wielu struktur tkankowych naszej twarzy. Z wiekiem, a szczególnie w okresie menopauzy, pojawiają się na niej zmarszczki, bruzdy i fałdy, które są objawem starzejącej się skóry i utraty objętości tkanek.

Jak działa kwas polimlekowy?

Kwas L-polimlekowy jest biokompatybilny i biodegradowalny. Podaje się go w postaci homogennej zawiesiny, składającej się z 5-8 mililitrów jałowej wody oraz jałowego, liofilizowanego proszku kwasu L-polimlekowego.

Nie jest wstrzykiwany bezpośrednio w widoczne zmarszczki, bruzdy i fałdy, ale dokonuje się jego iniekcji w bardziej rozległy obszar, w okolicy wymagającej korekcji estetycznej. Po kilku dobach od podania (od 48 do 72 godzin) efekt wypełnienia znika, ponieważ woda zawarta w preparacie całkowicie się wchłania.

Natomiast działanie kwasu L-polimlekowego, który zostaje na pewien czas w głębokich warstwach skóry, wykorzystuje reakcję organizmu na ciało obce drażniąc, a tym samym stymulując fibroblasty do produkcji endogennego kolagenu.

Rezultatem zabiegu jest systematyczny i sukcesywny przyrost tkanek, następujący w ciągu kolejnych kilku tygodni i miesięcy, doprowadzający do rozprostowania zmarszczek, bruzd i fałd. Co ważne, substancja nie tylko doprowadza do wygładzenia skóry, ale też kompleksowo poprawia jej kondycję, ujędrniając ją i pogrubiając.

Dr Marek Wasiluk