NTM Życie z NTM

Kryteria wyboru wkładek urologicznych

kryteria-wyboru-wkladek-urologicznych

Nietrzymanie moczu (NTM) jest chorobą społeczną, która objawia się niekontrolowanym wyciekiem moczu. W związku z tym, iż człowiek nie panuje nad oddawaniem moczu, nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do inkontynencji.

NTM stanowi problem społeczno-higieniczny. W związku z tym, iż w każdym momencie może dojść do wycieku moczu, osoby zmagające się z inkontynencją często rezygnują z życia towarzyskiego.

NTM a komfort życia

Nietrzymanie moczu wciąż stanowi temat tabu. Ludzie niechętnie przyznają się do tego problemu i często nie zdają sobie sprawy, że odpowiednio dobrane wkładki i pieluchomajtki, mogą poprawić komfort życia.

Wkładki urologiczne i pieluchomajtki

Na rynku mamy do czynienia z ogromnym wyborem. Firmy prześcigają się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, które doskonale chłoną mocz, są wygodne i niewidoczne dla postronnych obserwatorów. Warto sięgać po wkładki urologiczne i pieluchomajtki, ponieważ tego typu produkty pozwalają zachować higienę.

Jak dobrać wkładki anatomiczne?

Wśród czołowych producentów wkładek urologicznych i pieluchomajtek wymienia się: Seni i Tena Lady. Firmy mają na uwadze różnice anatomiczne. Wytwarzają wkładki w kilku rozmiarach.

Irmina

Nietrzymanie moczu (NTM) jest chorobą społeczną, która objawia się niekontrolowanym wyciekiem moczu. W związku z tym, iż człowiek nie panuje nad oddawaniem moczu, nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do inkontynencji.

Wkładki ultra mini

Produkty opisane jako „ultra mini” są adresowane do kobiet, które zmagają się z lekkim nietrzymaniem moczu. Tego typu wkładki zapewniają paniom komfort psychiczny i zwalniają z konieczności kontrolowania stanu bielizny.

Wkładki mini

Z kolei wkładki anatomiczne mini sprawdzą się u kobiet, które często popuszczają mocz małymi kroplami. Tego typu produkty charakteryzują się dużą pojemnością sorpcyjną (świetnie pochłaniają ciecz) i cienką strukturą. Nie powinny odznaczać się spod bielizny.

Wkładki ze skrzydełkami

Na rynku można spotkać się z produktami, które zostały wyposażone w skrzydełka (wings). To rozwiązanie zapewnia komfort psychiczny. Skrzydełka zapobiegają migracji wkładki.

Wkładki extra

Osoby, u których stwierdzono regularny wyciek dużych porcji moczu, powinny przyjrzeć się wkładkom urologicznym, na których widnieje dopisek „extra”. Tego typu produkty charakteryzują się wysoką chłonnością, są w stanie związać sporą ilość cieczy.

W związku z tym, iż na rynku mamy do czynienia z ogromnym wyborem wkładek urologicznych, każdy powinien znaleźć produkt dostosowany do jego potrzeb. Odpowiednio dobrana wkładka zapewnia komfort psychiczny i pozwala zachować higienę.

Irmina

Komentarze (2)

elle@elle

8 lat temu

ja znam wkladki Tena Lady nawet jest mozliowsc kompuerowego indywidualnego doboru na podstawie testu i przysylaja probki wkladek :)))

Zostaw komentarz