kremy-pod-oczy

Delikatne kurze łapki dodają kobiecie uroku i świadczą o szczęściu i radości życia i nieschodzącym z twarzy uśmiechu. Jednak pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu jest ważna, by nie stały się one nieestetycznymi i głębokimi bruzdami. Kiedy zacząć dbać o okolice oczu?

Już po 25 roku życia kobiety powinny zacząć używać delikatnych kremów nawilżających pod oczy. Możesz podpowiedzieć córce by wybrała właściwy dla siebie uwzględniając w nim obecność takich składników jak ceramidy, elastyna i kolagen. Natomiast wieku okołomenopauzalnym dodatkowo w kremie powinny znaleźć się witaminy A i C, koenzym Q oraz inne składniki napinające skórę, np. białka pszenicy, siemię lniane czy ekstrakt z ryżu.

Każdy dobry krem pod oczy powinien zawierać filtry UVA i UVB i być przebadany dermatologicznie. Forma kosmetyku jest uzależniona od pory dnia: na dzień bowiem będziemy stosować lekkie kremy i żele, a na wieczór płatki napinające, intensywnie działające serum lub ampułki oraz maseczki. Kremy przeznaczone na noc pobudzające przepływ limfy i poprawiające mikro cyrkulację mają intensywne działanie regeneracyjne, które nasza skóra w pełni wykorzysta podczas snu, kiedy inne czynności organizmu są spowolnione.

Oprócz składu kremu bardzo istotny jest sposób jego nakładania. Kosmetyk należy nakładać na skórę wokół oczu począwszy od kącika zewnętrznego na dolnej powiece przechodząc przez kąciki wewnętrzne na górną powiekę. Jeżeli używasz jednego kremu pod oczy – rano nakładaj cieńszą warstwę, a wieczorem dużo grubszą. Dobrze jest wykonać opuszkami palców “mini masaż” delikatnie wklepując krem i przesuwając palce od zewnętrznych do wewnętrznych kącików, uciskając lekko skórę i zataczając koła wokół oczu.

Anna J