kontrowersyjna-dieta-kwasniewskiego

Jedz tyle mięsa, ile chcesz, ale zrezygnuj z węglowodanów – to dewiza diety Kwaśniewskiego. Choć może zabrzmieć to dziwnie, schudnąć naprawdę można. Ale jakim kosztem?

Dieta Kwaśniewskiego, propagowana przez polskiego lekarza Jana Kwaśniewskiego, zwana jest także dietą optymalną. To wysokotłuszczowa dieta, w której spożycie białka jest niskie.

Na czym polega dieta Kwaśniewskiego?

Dieta Kwaśniewskiego zwana jest także dietą optymalną. W skrócie, polega na spożywaniu tłustych produktów zwierzęcych, takich jak: sery, masło, śmietana czy podroby, a zmniejszaniu ilości spożywanego białka.

Uzupełnieniem diety są niskocukrowe warzywa, jak na przykład pomidory i ogórki. Unikać natomiast należy owoców bogatych w węglowodany. Zabronione jest także spożywanie cukru i słodyczy!

Jakie są efekty diety?

Choć wydawać by się mogło, że duża ilość pokarmów bogatych w tłuszcze zwierzęce nie służy chudnięciu – dieta ta może naprawdę spowodować spadek masy ciała.

Powód? Poprzez ograniczenie węglowodanów, organizm jest zmuszony do spalania rezerw tłuszczu znajdujących się w tkankach. Kilka kilogramów mniej w ciągu miesiąca – taki jest możliwy efekt!

DR