Dieta O dietach

Kontrowersyjna dieta Kwaśniewskiego

kontrowersyjna-dieta-kwasniewskiego

Jedz tyle mięsa, ile chcesz, ale zrezygnuj z węglowodanów – to dewiza diety Kwaśniewskiego. Choć może zabrzmieć to dziwnie, schudnąć naprawdę można. Ale jakim kosztem?

Dieta Kwaśniewskiego, propagowana przez polskiego lekarza Jana Kwaśniewskiego, zwana jest także dietą optymalną. To wysokotłuszczowa dieta, w której spożycie białka jest niskie.

Na czym polega dieta Kwaśniewskiego?

Dieta Kwaśniewskiego zwana jest także dietą optymalną. W skrócie, polega na spożywaniu tłustych produktów zwierzęcych, takich jak: sery, masło, śmietana czy podroby, a zmniejszaniu ilości spożywanego białka.

Uzupełnieniem diety są niskocukrowe warzywa, jak na przykład pomidory i ogórki. Unikać natomiast należy owoców bogatych w węglowodany. Zabronione jest także spożywanie cukru i słodyczy!

Jakie są efekty diety?

Choć wydawać by się mogło, że duża ilość pokarmów bogatych w tłuszcze zwierzęce nie służy chudnięciu – dieta ta może naprawdę spowodować spadek masy ciała.

Powód? Poprzez ograniczenie węglowodanów, organizm jest zmuszony do spalania rezerw tłuszczu znajdujących się w tkankach. Kilka kilogramów mniej w ciągu miesiąca – taki jest możliwy efekt!

DR

Jedz tyle mięsa, ile chcesz, ale zrezygnuj z węglowodanów – to dewiza diety Kwaśniewskiego. Choć może zabrzmieć to dziwnie, schudnąć naprawdę można. Ale jakim kosztem?

Dieta Kwaśniewskiego ma sporo minusów

Spożywanie dużej ilości produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce może przyczynić się do podwyższonego cholesterolu. Wzrasta również ryzyko pojawienia się miażdżycy.

Poza tym, jak ostrzegają lekarze, dieta ta jest mało urozmaicona i może doprowadzić do niedoboru witamin i minerałów, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak przypominają, do każdej diety należy podejść z umiarem. – Przy jakichkolwiek problemach, należy od razu udać się do lekarza – dodają.

DR

Komentarze (8)

filodendron

11 lat temu

nie podoba mi się ta dieta -chyba nie wytrzymałabym jej.Dla mnie najbardziej wiarygodna i chyba najzdrowsza jest dieta mż i ruch. własnie stosuję ją 3-ci tydzień i 3 kg spadły.

pati25

11 lat temu

Zapewne to skuteczna dieta ale jakie mogą być skutki niekorzystne dla zdrowia.Być szczupłym po tej diecie i chorować,mieć niedobór witamin i minerałów.O,nie !

babka

11 lat temu

Z tego co wiem to dieta Kwaśniewskiego oparta jest na tych goloneczkach, o których piszecie, ale też nie polega na bezkarnym jedzeniu wielkich ilości tych mięs. W diecie tej też są pewne normy i reguły ile można jeść danego produktu.
Osobiście dla mnie wiarygodna i dająca naprawdę rezultaty jest dieta, o której pisze Drobina, a więc MŻ i ruch.

mejgosia

11 lat temu

Ha! MŻ + WR to sukces murowany!
A dieta Kwaśniewskiego ponoć ma wielkie powodzenie wśród mężczyzn, bo to oni uwielbiaja goloneczki itp.

Emilly27k

11 lat temu

Dziwię się,że białka nie można jadać, a inne rzeczy je się w znacznie większych ilościach. Nie mówię nie, ale za to to jedzenie jest pożywne.

sirena46

11 lat temu

Nie za bardzo przekonuje mnie ta dieta. Co z tego , że schudnę jak mogę mieć niedobór witamin i minerałów, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i „dorobić” się podwyższonego cholesterolu, a nawet miażdzycy.

Zostaw komentarz