Leczenie NTM NTM

Kłopoty z pęcherzem – wstydliwy problem

klopoty-z-pecherzem-wstydliwy-problem

Choroby układu moczowego to wciąż bardzo wstydliwy problem wśród wielu Polek. Czy naprawdę jest się czego wstydzić?

Przewlekłe zapalenie pęcherza, infekcje dróg moczowych i nietrzymanie moczu to częste dolegliwości Polek. Z wiekiem kłopoty z pęcherzem tylko się pogarszają. Ciągłe parcie, ból i pieczenie, popuszczanie, nieprzyjemny zapach – to tylko część problemów, z którymi wiele z nas musi się borykać. Dochodzą do tego problemy natury emocjonalnej.

To nie tylko choroba pęcherza

Kobiety, które na co dzień borykają się z infekcjami pęcherza lub nietrzymaniem moczu cierpią na coś więcej, niż tylko chorobę. Muszą znosić poczucie wstydu i upokorzenia. Czy tak prozaiczna czynność, jak oddawanie moczu, może być przyczyną poczucia niższości, a nawet depresji? Okazuje się, że tak. Kłopotom z pęcherzem towarzyszą bardzo często mimowolne popuszczanie moczu, dyskomfort związany z ciągłym chodzeniem do toalety, konieczność używania specjalnych wkładek higienicznych, a co za tym idzie – nieprzyjemny zapach moczu a nawet zapalenia skóry i choroby układu rozrodczego. Nic dziwnego, że panie, których dotyka ta dolegliwość coraz rzadziej wychodzą z domu, niechętnie prowadzą życie towarzyskie, zamykają się w sobie, unikają intymnych zbliżeń, a przede wszystkim bardzo cierpią!

Wstyd nawet przed lekarzem

Wiele kobiet nie tylko nie przyznaje się do problemów z pęcherzem przed najbliższymi, ale nawet nie myśli o wizycie u lekarza! Wstydzą się opowiadać o codziennych kłopotach z dotarciem na czas do toalety, czy o popuszczaniu moczu podczas śmiechu, kaszlu, czy – co gorsza – w czasie stosunku seksualnego. Tymczasem w Polsce z takimi samymi problemami boryka się nawet 4 miliony ludzi! Choć wydaje nam się, że z problematycznym pęcherzem jesteśmy sami, wokół jest wiele osób, które cierpią na podobną dolegliwość. Co najważniejsze: kłopoty z pęcherzem da się pokonać, zwłaszcza jeśli wcześnie zdecydujemy się na wizytę u lekarza i leczenie.

Tekst sponsorowany

Choroby układu moczowego to wciąż bardzo wstydliwy problem wśród wielu Polek. Czy naprawdę jest się czego wstydzić?

Walka z kłopotliwym pęcherzem

Każdą chorobę powinien zdiagnozować lekarz i dobrać odpowiednie leczenie. Będzie ono zależało od rodzaju dolegliwości i jej podłoża. Czasami wystarczy wprowadzić odpowiednie leki i suplementy diety (np. z żurawiną jak Żurascin URO{nofollow}, witaminą C czy liśćmi pokrzywy). Suplementacja sprawdza się także w przypadku profilaktyki układu moczowego. Niekiedy jednak przyczyny chorób układu moczowego są bardziej skomplikowane – mogą być wynikiem wad anatomicznych, nerwicy i nadreaktywności mięśni gładkich, czy chorób takich jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Wówczas leczenie może być bardziej skomplikowane, z operacją chirurgiczną włącznie.

Warto dodać, że na kondycję pęcherza wpływają także dodatkowe czynniki – ruch i ćwiczenia (zwłaszcza mięśni Kegla odpowiedzialnych za kontrolę i podtrzymywanie dna miednicy i pęcherza), dobra kondycja psychiczna, a nawet dieta. Nie wolno zamykać się w czterech ścianach i wstydzić dolegliwości, które nie są od nas zależne.

Tekst sponsorowany

Komentarze (4)

pati25

10 lat temu

Kłopoty z pęcherzem to częsty problem wielu kobiet..Ja czasami też mam tzki pfroblem.Dopadają mnie infekcje pęcherza.Umiem sobie z nim poradzić.Łykam wówczas
suplement z żurawiną Żurascin URO.Jest on naprawdę bardzo dobry 🙂 Już po kilku tabletkach odczułam ulgę.
Jem też suszoną żurawinę :-X

drobina

10 lat temu

Przy kłopotach z pęcherzem, warto sięgnąć po żurawinę. Na szczęście nie mam problemów z układem moczowym, ale żurawina często gości w mojej kuchni.Dodaję ją do wielu potraw lub po prostu jem jak cukierki 😉

sirena46

10 lat temu

Ja ostatnio często zapadam na infekcje pęcherza moczowego (devil). Niedawno z chorych zatok, infekcja przeszła na pęcherz (devil).
Nie wstydzę się jednak o tym mówić, myślę, że jest to choroba jak każda inna.
Oczywiście, że lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego łykam tabletki z żurawiną i staram się wyleczyć infekcje do końca, żeby nie mieć w przyszłości takich problemów jak opisane w artykule. 🙂

Tess

10 lat temu

Wiele kobiet ma kłopoty z pęcherzem moczowym. Choć to intymny problem i nie chce się o tym na głos mówić to jednak przed lekarzem nie można mieć tajemnic. Ale oprócz tego trzeba zapobiegać, ja piję herbatki z żurawiną i ćwiczę mięśnie Kegla. Ale jak są gotowe leki naturalne to kupię, będzie łatwiej 🙂

Zostaw komentarz