Moda

Jasne stylizacje na jesień – dlaczego warto na nie stawiać?

jasne stylizacje na jesień

Jesień niejedno ma imię. Choć obecnie przytłacza nas szaruga i niskie temperatury, to zdarzają się też cieplejsze i słoneczne dni. W związku z tym jasne stylizacje na jesień mają rację bytu. Dlaczego warto na nie stawiać?

Jasne stylizacje na jesień przełamują depresyjną atmosferę

Przyzwyczaiłyśmy się do tego, że gdy tylko rozpoczyna się jesień, temperatura spada poniżej 15 stopni Celsjusza, na ulicach przeważają czerń, szarość i brązy. To bardzo popularne kolory, które co roku są oferowane przez sieciówki w ramach jesiennych kolekcji. Warto jednak popłynąć pod prąd i przełamać tę depresyjną atmosferę. To, że drzewa tracą liście i jest ponuro, nie oznacza, że nasz strój musi wpisywać się w tę atmosferę. Wręcz przeciwnie, warto przełamać nim ten nieprzyjemny nastrój. Jesienią warto sięgnąć po biel oraz pastele. One zawsze wyglądają dobrze. W tym roku przynajmniej część ubrań w sieciówkach nie jest utrzymana w typowo jesiennej, ponurej kolorystyce. Mamy do wyboru sporo bieli, odcieni kremowych, pastelowych oraz beżowych.  Dużą popularnością cieszy się kolor liliowy. Warto postawić na jasne akcenty w swojej garderobie, kupić lawendowy sweter, błękitną ramoneskę czy jasnoróżową bluzę.  Skoro pogodę mamy kiepską, to chociaż niech nasz outfit ma w sobie jakiś radosny element.

Jasne kolory pięknie rozświetlają twarz

Jasne kolory, w tym biel, wspaniale rozświetlają twarz. Działają niczym blenda, dlatego w bieli czy pastelach prezentujemy się dużo korzystniej. Analogicznie czerń sprawia, że wyglądamy smutno i ponuro. Warto skorzystać z tych prostych trików i wydobyć z siebie to, co najpiękniejsze.

Jasne stylizacje na jesień pomagają wyróżnić się w tłumie

Polskie ulice przeżywają obecnie atak klonów. Wszystkie kobiety mają czarne jeansy oraz czarne ramoneski. Pojawiają się ciemne płaszcze oraz swetry. Warto ubrać się w jasne ubrania, ponieważ w ten prosty sposób można wyróżnić się z tłumu. Jeśli cenisz sobie indywidualizm, powinnaś w tym sezonie sięgnąć po jaśniejsze elementy garderoby, aby nie wyglądać jak 99% Polek na ulicy.

Jasne ubrania wcale nie muszą się pobrudzić

Wiele z nas unika jasnych jesiennych outfitów z przyczyn praktycznych. W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że takie ubrania szybko się brudzą jesienią. To nie jest prawda, biorąc pod uwagę fakt, że wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy na ulicy zalega błoto. A to może pojawić się nawet w środku upalnego lata w wyniku nagłego wyładowania atmosferycznego i obfitych opadów deszczu. Jesienne dni bywają też suche i słoneczne. Wówczas ochlapanie błotem nam praktycznie nie grozi. Poza tym nawet w jesienne, mokre dni wcale nie trzeba się pobrudzić. Jeśli mieszkamy w mieście, to możemy spokojnie ubierać się na jasno, ponieważ tutaj błota jest stosunkowo mało. Poza tym do dyspozycji mamy naprawdę dobrej jakości proszki do prania oraz odplamiacze.

Dodaj komentarz