Moda

Jak znaleźć wygodne spodnie?

Jak znaleźć wygodne spodnie

Spodnie to element garderoby, którego zakup nierzadko nastręcza nam sporo trudności. Nie wszystkie fasony dobrze na nas leżą. Trzeba znaleźć krój dopasowany do swojej sylwetki, co nie zawsze jest łatwe, biorąc pod uwagę szybko zmieniające się trendy w sieciówkach. Na dodatek spodnie nie zawsze nosi się komfortowo. Czasem gdzieś nas drapią, są za twarde. Jak znaleźć wygodne spodnie?

Spodnie z materiału są wygodniejsze

Jeansy często są twarde. Nie każda z nas dobrze czuje się w tym materiale, bo ten zwyczajnie nas uciska. Jednocześnie krępuje ruchy, bo jest za twardy, aby swobodnie wyprostować nogę czy zgiąć ją w kolanie.  Gdy kupujemy spodnie materiałowe, często przeżywamy duży szok. Okazuje się, że te są dużo wygodniejsze, zapewniają szerokie spektrum ruchów.  Na dodatek nie ma w nich szwów z grubych nici, które drapią wewnętrzną stronę nóg.  Niestety, jeans jest ciężkim materiałem, aby spodnie się trzymały, trzeba użyć grubych nici.  Te jednak nie należą do przyjemnych, zwłaszcza dla wrażliwej skóry. Spodnie materiałowe nie wymagają tak grubych nici, dlatego te nie drażnią naszej skóry i nie są przez nas w ogóle wyczuwalne.

Postaw na spodnie z wysokim stanem

Bardzo wiele kobiet ma złe wspomnienia ze spodniami w roli głównej, które pochodzą z czasów studiów. Do niedawna królowały biodrówki. W sklepie nie szło kupić spodni ze średnim czy wyższym stanem. Biodrówki miały jednak to do siebie, że obcierały biodra i często opadały, ukazując innym nasze majtki. Wymagały nieustannej kontroli i podnoszenia, aby nie pokazywać innym zbyt wiele.  Było to uciążliwe i czyniło biodrówki mało praktycznymi. Na szczęście czasy się zmieniły i teraz królują spodnie z wysokim stanem. Nosi się je dużo wygodniej, a poza tym ładniej podkreślają nasze pośladki.

Postaw na krój dopasowany w udach i pośladkach, ale nieco luźniejszy na dole

Jeśli zależy ci na znalezieniu spodni, które są wygodne i komfortowe, postaw na krój, który jest obcisły w pośladkach oraz w udach, następnie zwęża się ku dołowi, ale nie przylega w kostce. Nie chodzi o proste czy rozkloszowane nogawki, tylko takie z minimalnym luzem na wysokości kostki i końca łydki. Dzięki takiemu rozwiązaniu sylwetka będzie ładnie podkreślona, ale nie będziesz odczuwała skrępowania ruchów. Poza tym nic nie będzie cię gniotło ani ściskało. Ponadto takie spodnie z ciut szerszymi nogawkami na wysokości kostki po prostu lepiej się zakłada.

Jeśli jeansy, to te wykonane z miękkiej bawełny

Część z nas pragnie jednak kupić jeansy, a nie spodnie materiałowe. Pamiętajmy, że denim różni się między sobą. W niektórych sieciówkach znajdziemy mięciutki jeans, który nie będzie nas gniótł i ograniczał pod kątem ruchów. Warto dotknąć materiał, przyjrzeć się mu bliżej i określić, jakie odczucia w nas budzi. Czy jest przyjemny i mięciutki, delikatny dla skóry, a może szorstki i twardy?

Dodaj komentarz