Moda

Czy garderoba kapsułowa musi być czarno-biała?

Czy garderoba kapsułowa musi być czarno-biała

Garderoba kapsułowa stanowi marzenie niejednej kobiety. Czy nie chciałabyś zawsze mieć się, w co ubrać, włożyć na siebie pierwsze lepsze rzeczy i wyglądać w nich stylowo? Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Czy garderoba kapsułowa musi być czarno-biała?

Czarno-biała garderoba kapsułowa wieje nudą

Gdy przeglądamy filmiki na serwisie YouTube, możemy odnieść wrażenie, że garderoba kapsułowa jest nudna i ponura. Dziewczyny pokazują same białe, czarne i beżowe ubrania, nie dając szansy innym kolor. W rezultacie ciągle wyglądają dość oficjalnie i nudno. Młode kobiety, które mają po 20 lat, gdy ubierają się wyłącznie na biało-czarne, same sobie dodają lat.  Ty tak nie chcesz. Czy można tego uniknąć przy tworzeniu garderoby kapsułowej?

Stawiaj na kolory pasujące do siebie

Ubrania w neutralnych kolorach z pewnością się przydają, ale wcale nie trzeba się ograniczać wyłącznie do nich, by móc stworzyć ciekawe stylizacje. Garderoba kapsułowa powinna bazować na pasujących do siebie kolorach. To, jakie one będą, zależy od twoich indywidualnych upodobań oraz typu urody.

Pastele wzajemnie się dopełniają

Jeśli dobrze czujesz się w pastelach, możesz śmiało kupować pastelowy fiolet, pastelowy błękit, pastelowy róż, pastelową miętę czy jasną, pastelową żółć.  Zyskujesz gwarancję, że twój look zawsze będzie spójny. Pastele dobrze ze sobą współgrają. Błękit można połączyć z fioletem, miętą,  a nawet jasną żółcią. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie dziewczęce outfity.

Kolory idealne dla zimowego typu urody

Czerwień, butelkowa zieleń oraz kobalt stanowią doskonałe połączenie dla kobiet, które mają typowo zimową urodę i potrzebują żywych kolorów, aby nadać twarzy wyrazu.  Dzięki nim wyróżnisz się z tłumu. Trzy wyżej wspomniane kolory świetnie ze sobą współgrają. Zawsze możesz też dokupić białe lub czarne ubrania, aby móc je łączyć z tymi wyrazistymi barwami.

Kolory pasujące ciepłym typom urody

Paniom o ciepłym typie urody z pewnością do gustu przypadnie pomidorowa czerwień, musztarda, pomarańcz i brąz. Te kolory także dobrze ze sobą wyglądają, niezależnie od konfiguracji. Każdy łączy się z każdym, tworząc spójną całość. Oczywiście każdy z nich można też nosić z beżem, bielem, czernią czy granatem.

Kolory Ziemi tworzą harmonijną całość

Jeśli cenisz sobie kolory Ziemi, postaw na piaskowy beż, kamel, brązy, khaki i szarość. Można je dowolnie ze sobą łączyć. Poza tym tworzą harmonijną całość, kompatybilną z twoimi preferencjami modowymi.

W garderobie kapsułowej z kolorami można poszaleć, jednak w przypadku wzorów trzeba zachować ostrożność. O ile wszystkie spodnie masz czarne lub granatowe, podobnie jak nakrycia wierzchnie, to możesz sobie pozwolić na bluzki z printem.  One zawsze stonują wzory i będą z nimi wyglądać spójnie.

Dodaj komentarz