Porady Uroda

Jak wyszczuplić talię?

jak-wyszczuplic-talie

Z pewnością szczupła talia jest marzeniem niejednej kobiety, lecz by móc pochwalić się talią osy potrzeba i pracy, i wytrwałości. Gabinety kosmetyczne i powstające jak grzyby po deszczu centra odchudzania oferują wiele zabiegów modelujących sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, że wyszczuplanie jest procesem długotrwałym i nie ma złotego środka, który by sprawił, że nadmiar kilogramów cudownie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Skutecznym, co potwierdzają badania kliniczne, i chętnie wybieranym zabiegiem jest masaż metodą Icoone. Icoone jest jedyną technologią umożliwiającą stosowanie multi mikropęcherzyków i – 1180 multi mikrostymulacji na każdy dm2 przynosi nadzwyczajne rezultaty. Efektem tego zabiegu jest poprawa ukrwienia skóry, uaktywnienie lipolizy, zmniejszenie zwłóknienia tkanki łącznej oraz wzrost elastyczności skóry. Wykonanie serii zabiegów na pewno sprawi, że nasza talia zacznie nabierać pożądanego kształtu. Zabieg ten polecany jest także mamom, chcącym jak najszybciej odzyskać figurę sprzed ciąży.

Ultradźwięki i fale radiowe – sprzymierzeńcy szczupłej talii

Pomocne w wyszczuplaniu talii mogą być także zabiegi wykorzystujące ultradźwięki np. LipoShock. Poprawiają one krążenie i przyspieszają rozpad komórek tłuszczowych. W okolicy brzucha zabiegi te należy wykonywać ze szczególną ostrożnością, po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi elektrostymulacji. Polegają one na pobudzeniu pracy mięśni przez wykorzystanie prądu elektrycznego. Na rynku jest wiele tego typu urządzeń i jak podają producenci, 30-minutowy zabieg elektrostymulacji zastępuje kilka godzin wysiłku fizycznego, np. na siłowni.

Równie dobrą i skuteczną metodą jest zabieg z wykorzystaniem technologii trójpolarnej fali radiowej. Podgrzewa skórę właściwą, doprowadzając do skrócenia włókien kolagenowych i poprawy napięcia skóry. Technologia ta działa również na komórki tłuszczowe, rozgrzewając je, upłynnia ich zwartość. W tej samej głowicy uruchamiana jest jednocześnie technologia dynamicznej aktywacji mięśnia. Efektem współpracy tych dwóch technologii jest utrata centymetrów w obwodzie oraz wymodelowanie sylwetki.

Kosmetolog Agata Goliszewska, ekspert SkinClinic, artykuł sponsorowany

Z pewnością szczupła talia jest marzeniem niejednej kobiety, lecz by móc pochwalić się talią osy potrzeba i pracy, i wytrwałości. Gabinety kosmetyczne i powstające jak grzyby po deszczu centra odchudzania oferują wiele zabiegów modelujących sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, że wyszczuplanie jest procesem długotrwałym i nie ma złotego środka, który by sprawił, że nadmiar kilogramów cudownie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Zabiegi modelujące sylwetkę

Zwolenników metod bardziej radykalnych na pewno zainteresuje urządzenie Body-Jet®, wykorzystujące nowatorską metodę usuwania tkanki tłuszczowej. Metoda ta polega na usunięciu tkanki przez wypłukanie jej specjalnym roztworem wodnym. Zabieg ten wykonywany jest przez lekarza, który kaniulą wprowadza płyn uwalniający adipocyty z tkanki łącznej. W drugim etapie są one usuwane z organizmu. Metoda ta pozwala osiągnąć lepsze rezultaty niż klasyczna liposukcja, a jej dodatkową zaletą jest możliwość reimplantacji uzyskanych komórek tłuszczowych do powiększenia piersi, ust czy wypełnienia zmarszczek. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Innym sposobem pozwalającym wyszczuplić talię bez skalpela jest SMARTlipo, czyli lipoliza laserowa. Dochodzi tu do rozerwania błon komórek tłuszczowych, uwolniony tłuszcz jest metabolizowany przez wątrobę, a następnie wydalany z organizmu. Poza talią metodą tą możemy usunąć tkankę tłuszczową z łydek, kolan, ud, pośladków, ramion i podbródka.

Choć przedstawione powyżej zabiegi przyspieszą proces odchudzania to by osiągnąć satysfakcjonujące efekty musimy pamiętać o zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej. Zamiast oglądania kolejnego serialu zróbmy kilka ćwiczeń, zwłaszcza takich, które wzmocnią mięsień skośny zewnętrzny brzucha. Naszą kurację mogą wspomóc – tak bardzo przez nas lubiane – kremy wyszczuplające, ale niestety nie spalą one tłuszczu. Cóż, chyba wygodną kanapę trzeba zamienić na rower.

Więcej informacji nt. zabiegów pozwalających uzyskać talię osy znajdziesz na stronie SkinClinic.

Kosmetolog Agata Goliszewska, ekspert SkinClinic, artykuł sponsorowany

Komentarze (13)

pati25

8 lat temu

Myślałam,że będą w tym artykule podane jakie wykonywać ćwiczenia na talię,jakieś super porady.Te zabiegi odpadają.Pozostaje więc dieta i aktywność fizyczna

panienka

8 lat temu

Ultradźwięki to ponoć jedna z najbardziej skutecznych metod wyszczuplania sylwetki;) Ostatnio widziałam program, w którym pani doktor krytykowała zabieg z podcinaniem włókien kolagenowych za jego inwazyjność, ale o ultradźwiękach wypowiadała się bardzo dobrze.

Rosia58

8 lat temu

A ja myślę, że gdybym miała na taki zabieg potrzebne fundusze to na pewno bym się zdecydowała, w końcu na pewno przynosi efekty

alkilia60

9 lat temu

Warto o siebie zadbać i przygotować ciało na wielkie plażowanie;) Ostatnio przeszłam na dietę, staram się jeść potrawy niskokaloryczne. Z niecierpliwością czekam na rezultaty.

jolka_jolka

9 lat temu

Na pewno jest to ciekawa alternatywa. Z całą pewnością nic nie zastąpi zbilansowanej diety oraz ćwiczeń, ale może przybliżyć nas do celu.

kaczuszka

9 lat temu

Odchudzanie z wykorzystaniem ultradźwięków – brzmi zachęcająco;) Aczkolwiek autorka słusznie zauważyła, że na nic zdadzą się zabiegi, jeśli nie zmienimy dotychczasowego trybu życia.

Tess

9 lat temu

Wydaje mi się, że te zabiegi to dla modelek. Nie wyobrażam sobie w średnim lub starszym wieku, żeby wyglądać tak jak modelki na zamieszczonych zdjęciach. Lepiej skupić się na zdrowym odżywianiu i rodzinie 🙂

Mindi

9 lat temu

U mnie te zabiegi pozwoliłyby mieć płaski brzuch bo jak mam wąskie biodra to talii i tak się nie znajdzie 😉 Ale i tak pozbycie się oponki byłoby mile widziane. Szkoda, że większość z tych zabiegów w mojej mieścinie jest niedostępna.

elle@elle

9 lat temu

no wlasnie ,jak sie schudnie to obwisa skora na brzuchu ,trzeba ciwiczyc ja tez czego innego oczekiwalam w tym tekscie

dulcynea

9 lat temu

Ja także liczyłam na zestaw ćwiczeń .
A te zabiegi modelujące sylwetkę , interesują mnie tylko tak .. teoretycznie;)

drobina

9 lat temu

Kliknęłam na tytuł artykułu i… rozczarowałam się:\ Myślałam, że znajdę w nim zestawik ćwiczeń wyszczuplających, a tu
o zabiegach modelujących sylwetkę. Dobrze, że chociaż pod koniec artykułu jest przypomnienie o zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej:-X

Zostaw komentarz