Uroda

Jak wykonać idealną kreskę?

Jak wykonać idealną kreskę

Kreska na górnej powiece wygląda zjawiskowo i nadaje spojrzeniu zmysłowości. Każda z nas chciałaby ją opanować, ale nie zawsze nam to wychodzi.  Jak wykonać idealną kreskę? Już dziś skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Zacznij od przypudrowania powieki ruchomej

Zanim przejdziesz do rysowania kreski, przygotuj pod nią powiekę ruchomą. Zacznij od nałożenia bazy pod cienie, a jeśli nie dysponujesz tak specjalistycznym kosmetykiem, w tej roli równie dobrze sprawdzi się zwykły korektor pod oczy. Następnie zaaplikuj cienie do powiek. Możesz wykonać całe cieniowanie lub tylko ograniczyć się do aplikacji beżu na całą przestrzeń powieki ruchomej.  Przypudrowana powieka stanowi dużo lepszą bazę dla kreski niż naga skóra. W przypadku tej drugiej eyeliner może się zwyczajnie rozmazać lub wykazywać gorszą przyczepnością, a co za tym idzie trwałością. Nie chcesz, by starannie przygotowana jaskółka spłynęła z powieki wraz z sebum.

Eyeliner w pisaku idealny do nauki rysowania kreski

Drugą kluczową kwestią jest zakup dobrego eyelinera. Wbrew pozorom nie każdy sprawdzi się tak samo dobrze w tej roli. Zachęcamy do tego, abyś zaczęła malować kreski eyelinerem w pisaku. Jest on najwygodniejszy w użyciu. Twoja ręka będzie nim operować najpewniej, a co za tym idzie, osiągniesz wymarzony kształt kreski.

Mocna pigmentacja eyelinera kluczem do sukcesu

Eyeliner powinien być bardzo mocno napigmentowany, bo jeśli będzie pozostawiał prześwity, będziesz musiała poprawiać kreskę, co przy mało wprawnej ręce grozi zrobieniem grubej, nieestetycznej, krzywej krechy. Powinien też mieć dobrze wyprofilowaną, cienką końcówkę, która jednak nie jest zbyt cienka i nie wygina się jak osika na wietrze. Jeśli aplikator jest zbyt elastyczny, będziesz miała ciągle awarie w postaci odchodzących bocznych kreseczek. Aplikator nie może się też mechacić, rozchodzić na boki, bo wtedy zawsze uzyskasz zacieki rozchodzące się od jaskółki.

Dobrze, aby eyeliner szybko zastygał, bo w przeciwnym wypadku, to, co namalujesz, za chwilę będziesz rozmazywała i tylko zniechęcisz się do kresek.

Kreskę maluj na półotwartym oku

Co do samego malowania kreski, to zawsze wykonuj ją na półotwartym oku. Najlepiej najpierw jest narysować zwykłą, prostą kreskę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, a następnie zatrzymać się na chwilę. Uniesienie kreski w zewnętrznym kąciku powinno stanowić naturalne przedłużenie linii biegnącej od dolnej linii rzęs. Możesz sobie nawet przyłożyć do niej kawałek kartki, aby lepiej zobrazować sobie, gdzie i jak masz dojechać eyelinerem.

Dodaj komentarz