Jak wybrać lek na potencję bez recepty
Andrea Piacquadio z Pexels

Leki na potencję są nie tylko sposobem na poprawę sprawności seksualnej, ale także pewności siebie mężczyzn. Problemy z potencją często są postrzegane w kategoriach wstydliwego problemu, a tymczasem można sobie z nimi bardzo łatwo poradzić. W aptekach dostępnych jest wiele leków, które można kupić bez recepty. Zwykle ich skład oparty jest na ziołach.

Przyczyny problemów z potencją

Problemy z potencją nie zawsze są wynikiem choroby. Często do zaburzeń funkcji seksualnych predysponuje prowadzony tryb życia. Osłabienie popędu czy problemy z erekcją są następstwem nadmiernego stresu i przemęczenia, ale też niehigienicznego stylu życia. Winne są przede wszystkim używki, brak zbilansowanej diety, zwłaszcza spożywanie dużej ilości tłustych czy wysokoprzetworzonych pokarmów. Wszystko to sprawia, że w organizmie zaczyna brakować witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie. Brak ruchu i aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy również mogą powodować zaburzenia erekcji i osłabienie popędu, podobnie jak noszenie zbyt ciasnych ubrań i mało przewiewnej bielizny, szczególnie gdy panują wysokie temperatury. 

Tabletki na potencję są prostym sposobem na przywrócenie funkcji seksualnych i poprawę jakości współżycia obojga partnerów. Wiele leków dostępnych jest bez recepty, ponieważ ich głównym składnikiem są witaminy, minerały i zioła. 

Jak wybrać najlepszy lek na potencję?

W problemach z potencją warto zacząć od suplementacji i leków dostępnych bez recepty. Wskazane są cynk, witamina E i arginina. W wielu preparatach znajduje się także wyciąg z korzenia żeń-szenia, który od wieków jest uważany za poprawiający sprawność seksualną. Leki, nawet te bez recepty, zawsze należy dawkować zgodnie ze wskazaniami zawartymi w ulotce, zwłaszcza jeśli chodzi o maksymalne dawki dobowe. Panom zalecana jest też zbilansowana dieta, a przede wszystkim spożywanie produktów pełnoziarnistych, ryb, chudych mięs, owoców morza i zdrowych tłuszczów. W wielu kulturach przed romantycznym wieczorem poleca się kolację z odrobiną ostrych przypraw. Warto pamiętać, aby nie spożywać ich jednak w nadmiarze, ponieważ mogą prowadzić do problemów żołądkowych.

W przywracaniu sprawności seksualnej najważniejszy jest higieniczny tryb życia. Poza dietą warto wprowadzić do codziennych nawyków aktywność fizyczną i ruch, nawet jeśli mamy siedzący tryb pracy. Dbałość o organizm z pewnością przełoży się na jego prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli jednak mimo przyjmowania leków bez recepty problemy z erekcją nie ustąpią lub nasilą się, konieczna będzie specjalistyczna konsultacja. Osłabienie sprawności seksualnej może wynikać z problemów zdrowotnych, rozwijającej się choroby czy dysfunkcji narządów płciowych. Nie wolno więc bagatelizować żadnych niepokojących objawów i wstydzić się wizyty u lekarza. Jakość życia seksualnego jest ważna dla obojga partnerów i warto o nią zadbać.