Moda

Jak wybrać botki na jesień?

Jak wybrać botki na jesień

Niestety, jesień zawitała do Polski. Na razie częstuje nas piękną pogodą, która do złudzenia przypomina wakacyjną aurę. To jednak nie potrwa długo. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli najbrzydszy październik od dobrych paru lat. Temperatury będą niskie, nie zabraknie też deszczu. W związku z tym podpowiadamy, jak wybrać botki na jesień?

Botki na jesień powinny mieć stabilny obcas

Zadbaj o to, aby botki na jesień miały grubszy, stabilny obcas, który jest prosty. Obecnie panuje moda na fantazyjnie wygięte obcasy, w których źle się chodzi. Należy też unikać botków na cieniutkiej szpileczce, ponieważ noga bardzo szybko się w nich zmęczy, poza tym są one niepraktyczne i łatwo mogą się złamać, zwłaszcza jeśli prowadzimy aktywny tryb życia.  W botkach na jesień powinnaś czuć się stabilnie i swobodnie się poruszać. W praktyce oznacza to, że nie mogą być zbyt wysokie, bo z trudem dojdziesz na przystanek autobusowy.

Zaokrąglony przód botków skraca optycznie stopę

Jeśli masz większą stopę, postaw na botki o zaokrąglonym przodzie. Ten prosty trik optycznie zmniejszy twoją stopę, zwłaszcza gdy buty mają wyższy obcas i platformę z przodu. Zakrąglony przód nie jest natomiast wskazany w przypadku krótkich, ale szerokich stóp, ponieważ czyni je jeszcze bardziej masywnymi.

Wydłużony czub z przodu botków optycznie wydłuża stopę

Jeśli masz szeroką stopę, ale krótką, możesz ją optycznie wyszczuplić, sięgając po botki ze szpiczastym czubem. Wprawdzie nie są one zbyt komfortowe w codziennym noszeniu, ale znakomicie ukrywają pewne mankamenty. Odradza się ich stosowanie w przypadku stopy egipskiej, której budowa sama w sobie predysponuje do powstania haluksów.

Botki na wyższym obcasie optycznie wydłużają nogi

Jeśli chcesz optycznie wydłużyć swoje nogi, postaw na botki na wyższym obcasie. One dodadzą ci centymetrów, ale tylko wówczas, gdy ich kolor będzie współgrał z odcieniem rajstop. Najłatwiej jest kupić czarne, kryjące rajstopy i zestawić je z czarnymi botkami na wyższym obcasie. Efekt wow gwarantowany.

Klasyczne botki sprawdzą się w każdej sytuacji

Jeśli chcesz mieć jedne botki na jesień, które założysz na randkę, do pracy i do sukienki, postaw na klasyczne botki bez zbędnych udziwnień czy elementów dekoracyjnych. Najlepiej, aby te były czarne, miały klasyczny, grubszy obcas. Wówczas będą współgrały ze wszystkimi elementami w twojej garderobie i sprawdzą się niezależnie od okazji.

Botki powinny współgrać z kolorem rajstop i okryciem wierzchnim

Aby botki optycznie wydłużały  nogi, muszą być w tym samym kolorze co rajstopy. Warto zwrócić też uwagę na to, czy ich odcień nie kłóci się z okryciem wierzchnim. Żółto-brązowe botki nie pasują do płaszcza w kolorze fuksji.

Jeśli botki mają wysoki obcas, powinny mieć też platformę

Jeśli decydujesz się na botki na wysokim obcasie, zadbaj o to, aby były wygodne. Tak się stanie, gdy z przodu będziesz miała platformę kompensującą wysokość obcasa.  Takie buty nosi się także dużo bezpieczniej.

Dodaj komentarz