Seks

Jak przywrócić ochotę na seks po czterdziestce?

Womanizer Toys z unsplash

Po czterdziestym roku życie wiele osób traci ochotę na seks. Nic w tym dziwnego – praca, dzieci, domowe obowiązki i wieczny pośpiech sprawiają, że życie seksualne zepchnięte jest na drugi plan w życiu. Błędne jest stwierdzenie, że w tym wieku powinno się bardziej dbać o domowe ognisko. Aktywne życie seksualne można prowadzić w każdym wieku i nawet dopiero po długich latach związku odkryć wcześniej nieznane erotyczne przyjemności. Jak więc przywrócić ochotę na seks po czterdziestym roku życia?

Romantyczny wieczór – może by go trochę urozmaicić?

Bycie w długoletnim związku może dawać błędne złudzenie, że znacie wzajemnie swoje sfery erogenne czy ulubione pozycje. Po wielu latach spędzonych ze sobą seks może stawać się nudny i powtarzalny, a nawet nie daje tyle przyjemności i satysfakcji co wcześniej. Z pomocą przychodzą… gadżety erotyczne!

Zabawki erotyczne jeszcze niedawno były tematem tabu. Aktualnie mówi się o nich coraz częściej i z o wiele większą swobodą. Wibratory są idealnymi urządzeniami do urozmaicenie życia seksualnego zarówno solo jak i z drugą połówką. Świetnie okażą się również podczas gry wstępnej.

Jak wybrać najlepszy wibrator dla pary?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wibratorów i prawie ze wszystkich może korzystać para. Aby jednak zapewnić sobie doznania na najwyższym poziomie, lepiej zainwestować w nieco lepszy sprzęt.

Jeżeli chcecie dodać pikanterii w swojej sypialni za pomocą wibratora to należy pamiętać o kilku kwestiach. Uniwersalny wibrator dla par powinien posiadać:

  • regulowaną siłę wibracji,
  • sekwencje wibracji,
  • regulowaną funkcję podgrzewania,
  • funkcję zdalnego sterowania.

Istotne jest również tworzywo, z jakiego dany wibrator został wykonany. W sklepach erotycznych znajdziemy gadżety szklane, silikonowe, a nawet imitujące w dotyku ludzką skórę. 

Najlepszy wibrator dla par powinien posiadać dwa końce. Jeden z nich dopasowany jest do penetracji, a drugi – trochę szerszy – do rozgrzania stref erogennych. Jeżeli ktoś chce, to jedna ze stron może służyć do penetracji analnej.

Zabawy z wibratorem

Pary najczęściej wykorzystują wibrator do urozmaicenie gry wstępnej. W jaki sposób?

Masaż można rozpocząć od szyi idąc w dół po drodze pamiętając o mijanych częściach ciałą – ramionach, plecach czy udach. Czekaj z dotarciem do upragnionego punktu końcowego – to zwiększa podniecenie. Następnie, za pomocą sterowanego na odległość wibratora możecie wzajemnie przetestować swoje granice rozkoszy i zaufanie do siebie. Jedno z Was niech trzyma sterownik i rozkoszuje się widokiem drugiej połówki. Ta zabawa może nie tylko zaskoczyć, ale również do siebie jeszcze bardziej zbliżyć.

Jeżeli poszukujecie ostrzejszych doznań, możecie wypróbować wibratory analne. Dzięki takiej podwójnej penetracji osiągnięcie wyżyny orgazmu.

Przy zabawach erotycznych nie można zapomnieć o dodatkach, dzięki którym będą one jeszcze bardziej intymne i rozpalą Was do granic możliwości. Jest to np. aromatyczny olejek bądź lubrykanty, które delikatnie drażnią strefy erogenne. Dzięki nim spotęgujecie swoje doznania i nie będziecie chcieli kończyć zabaw.

Źródło: Sklep erotyczny online – SecretPlace

Dodaj komentarz