Zdrowie

Jak przetrwać epidemię koronawirusa, gdy jest się osobą aktywną?

Jak przetrwać epidemię koronawirusa, gdy jest się osobą aktywną

Koronawirus, który początkowo rozprzestrzeniał się tylko w chińskiej prowincji Wuhan, jest dziś obecny na całym świecie.  Najgorsza sytuacja ma miejsce w Europie w krajach zachodnich takich jak Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Belgia, i Holandia. Coraz gorzej jest też w Polsce. Jak przetrwać epidemię koronawirusa, gdy jest się osobą aktywną?

Ograniczenie kontaktów międzyludzkich jako sposób walki z koronawirusem

Władze słusznie zalecają ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi i pozostawanie w domach. W ten sposób możesz uniknąć zakażenia koronawirusem, który może mieć groźne powikłania. O ile domatorzy w miarę dobrze odnajdują się we współczesnych realiach, o tyle osoby aktywne często przeżywają poważny kryzys. Są przyzwyczajone do tego, że cały dzień spędzają poza domem, a do mieszkania wracają tylko po to, aby się umyć i wyspać.  W obecnej sytuacji muszą pracować w domu, nie mogą spotykać się z przyjaciółmi, nie mogą jadać na mieście ani brać udziału w zawodach sportowych. Ich cały dotychczasowy świat posypał się jak domek z kart.

Unikaj skupisk ludzi podczas spacerów

Jeśli jesteś osobą aktywną i czujesz, że za chwilę wyjdziesz z siebie, jak spędzisz w domu choćby godzinę, to pójdź na spacer. Tak naprawdę problem nie tkwi w wychodzeniu z domu jako takim, a w przebywaniu w dużych skupiskach ludzi.  Krótko mówiąc, jeśli zachowasz bezpieczną odległość, idąc na wały, a na nich będziesz z dala od wszystkich ludzi, którzy tam wypoczywają, nie grozi ci nic złego. Dobrze jest wybrać się na dłuższy spacer, porobić sobie jakieś zdjęcia na Instagram, nagrać filmik na Insta Stories, porozmawiać przez telefon z przyjaciółmi, przejrzeć na spacerze Instagram czy Facebooka.

Wycieczka rowerowa

Możesz też pójść pobiegać nad wały, naprawić rower i pojechać na wycieczkę za miasto. Uważaj jednak, by nie mijać w bliskiej odległości innych ludzi, bo oni mogą być potencjalnymi nosicielami koronawirusa. Dlatego też warto zachować spokój i bezpieczną odległość.

Bądź z przyjaciółmi w stałym kontakcie telefonicznym

Utrzymuj kontakt telefoniczny z przyjaciółmi, dziel się  z nimi relacjami ze swojego życia, które możesz nagrać swoim telefonem komórkowym.  Nadrób zaległości czytelnicze, obejrzyj zaległe filmiki na YouTube. Jeśli prowadzisz własnego bloga lub konto na Instagramie, to rozwijaj swój kanał, publikując nowe, wartościowe treści. Gdy coś tworzysz, nawet ciasto na podwieczorek, czas leci ci zdecydowanie szybciej niż przy oglądaniu seriali, których fabuła jest powtarzalna.

Pracuj zdalnie, a czas szybciej ci minie

Jeśli tylko masz taką możliwość, nie bierz urlopu, a pracuj zdalnie. To naprawdę sporo zmienia w twoim rozkładzie dnia. Przez 8 godzin robisz to, co zawsze.  Masz w swoim życiu stały punkt odniesienia. Praca daje mnóstwo satysfakcji i sprawia, że nie mamy poczucia zmarnowanego czasu. W ogóle się nie nudzimy, a na dodatek dostajemy za to normalnie pieniądze.

Dodaj komentarz