Moda

Jak dobrać dla siebie odpowiedni odcień żółtego?

Jak dobrać dla siebie odpowiedni odcień żółtego

Kolor  żółty kojarzy się z wiosną oraz nadchodzącą Wielkanocą. Pisklaczki, żonkile, żółtko jaja kurzego mają żółte zabarwienie. Jest to piękna barwa, ale też bardzo trudna do noszenia. Nawet malutki dodatek koloru żółtego potrafi nam zrobić całą stylizację. Może to być drobny akcent w postaci apaszki czy torebki. Jak dobrać dla siebie odpowiedni odcień żółtego?

Określ swój typ urody

Zanim dobierzesz odpowiedni odcień żółtego, musisz określić swój typ urody. Jeśli masz bladoróżową cerę, czarne włosy, to jesteś chłodnym typem urody. Odcień żółtego dobieramy na zasadzie przeciwieństw. Bladym kobietom pasuje musztardowy kolor. Oczywiście może on być mniej lub bardziej ciepły, jak również mniej lub bardziej nasycony. Możesz też sięgnąć po cytrynową, lekko pastelową paletę. W musztardzie będziesz wyglądała bardziej wyraziście, natomiast w pastelowej cytrynce bardziej stonowanie. Panie o ciepłym typie urody, które są mocno opalone, mogą nosić każdy odcień żółtego, w tym nasycony w kolorze słońca.

Jak nosić żółty przy twarzy – pomadka kluczem do sukcesu

Żółte ubrania, zwłaszcza gdy występują na wysokości twarzy, mogą sprawiać, że wyglądamy na chore i zmęczone. Dlatego też trzeba ożywić twarz, sięgając po odpowiednią pomadkę. Wybierając szminkę, patrzymy już na swoją karnację i pozostajemy z nią spójne. Panie o chłodnym typie urody powinny sięgnąć po fuksję, fiolet z domieszką fuksji lub krwistą czerwień. Natomiast u kobiet o ciepłym typie urody sprawdzi się nasycony koral.

Żółte dodatki

Nie zawsze jesteśmy przekonane do koloru żółtego. Czasem brakuje nam odwagi, by go nosić, bo zdecydowanie przykuwa wzrok otoczenia. Kiedy indziej nie chcemy wyglądać zbyt krzykliwie ze względu na swój zawód. W takiej sytuacji warto postawić na żółte dodatki – torebkę, apaszkę, buty czy pasek. Zawsze pozostajemy wówczas w trendach, ale jest to na tyle zachowawcze rozwiązanie, że z pewnością nas nie przytłoczy.

Z czym łączyć żółte ubrania?

Można tutaj postąpić dwojako. Jeśli chcesz troszkę uspokoić swoją stylizację, sięgnij po bezpieczny, uniwersalny kolor – biel, czerń, szarość czy granat. Natomiast istnieje także druga szkoła, która zachęca nas do bawienia się kontrastem. Żółty można połączyć z kobaltem, intensywnym fioletem lub żywą, soczystą zielenią. Wówczas uważamy jednak na to, aby nie mieć zbyt wyszukanych dodatków czy fryzury, ponieważ takie połączenie elementów garderoby już jest bardzo wyraziste.

Dodaj komentarz