Zdrowie

Jak poradzić sobie z uczuciem zmęczenia?

jak radzić sobie z uczuciem zmęczenia

Choć się wyspałaś, jest piękna, słoneczna pogoda, tobie brakuje energii do działania? Przyczyną zaistniałego stanu może być niewłaściwa dieta i wynikające z niej niedobory składników odżywczych. Jak poradzić sobie z uczuciem zmęczenia?

Nadmiar obowiązków i przeciążenie organizmu

Czasem uczucie zmęczenia jest w pełni uzasadnione. Pracujesz po kilkanaście godzin dziennie, żyjesz w ciągłym stresie, niewiele śpisz.  Uczucie zmęczenia dopada nas też wówczas, gdy od dawna nie byłyśmy na urlopie i nasz organizm domaga się odpoczynku. W końcu potrzebujemy wolnych dni, aby podładować akumulatory i się zregenerować.

Jak niedostateczna podaż magnezu wpływa na nasze samopoczucie?

Zdarza się jednak, że czujemy się zmęczone, znużone i zdekoncentrowane. Wykonywanie służbowych obowiązków wychodzi nam nie najlepiej. Popełniamy błędy, jesteśmy rozdrażnione, niewiele trzeba, aby wyprowadzić nas z równowagi. Do tego dochodzą bolesne skurcze mięśni, „uciekająca” powieka etc.  Pojawienie się wyżej wspomnianych objawów może świadczyć o niedostatecznej podaży magnezu w diecie.

Jak tracimy minerały?

Podczas upałów, intensywnych ćwiczeń fizycznych nasz organizm produkuje pot. Pozwala on uniknąć przegrzania. Niestety, wraz z nim tracimy szereg minerałów, w tym magnez, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego.

Jak zapewnić organizmowi dostateczną podaż magnezu? ASMAG

Aby zapewnić organizmowi dostateczną podaż magnezu, powinniśmy pić wodę mineralną bogatą w ten pierwiastek. Do produktów bogatych w magnez zaliczamy też banany, kakao, ser żółty i orzechy. Niestety, czasem nawet zróżnicowana dieta nie zapewnia dostatecznej podaży składników odżywczych. W takiej sytuacji pomocny może okazać się suplement diety ASMAG B6 MAX D3. Produkt ten zawiera łatwo przyswajalny magnez, który występuje w postaci cytrynianu magnezu. Ponadto ASMAG B6 MAX D3 dostarcza też witaminy B6 oraz witaminy D3. Jedna tabletka zawiera 75 mg magnezu, 2 mg witaminy B6 oraz 2000 j.m. witaminy D3.

Magnez wraz z witaminą B6 redukują uczucie zmęczenia i znużenia, poprawiają też koncentrację, jednocześnie zapewniając prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych.

Ponadto magnez zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni i sprzyja utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów.

Z kolei zawarta w suplemencie diety ASMAG B6 MAX D3 witamina D odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego oraz zdrowe kości.

Więcej informacji nt. suplementu diety ASMAG B6 MAX D3 znajdziesz na stronie internetowej.

Komentarze (4)

Goplana

4 lata temu

Ja myślałam, że wczoraj usnę na stojąco, jak dostałam skurczy, wzięłam magnez i od razu poczułam się lepiej.

Zostaw komentarz